Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Indesit 3300W uszczelnienie pompy myjącej/ e-nr zmyty, brak

star4you 18 Dec 2018 01:08 402 0
 • #1
  star4you
  Level 12  
  Witam zainteresowanych.  Mam zapytanie odnośnie uszczelnienia pompy myjącej w tej zmywarce; czy ktoś kiedyś przerabiał wsadzenie zamiast oryginalnego uszczelnienia teflonowo - gumowego na wsadzenie Simmerring lepszego troszkę jakościowo od zwykłego tzn. o większych parametrach temperaturowych. Oś wirnika pompy jest gładka w miejscu gdzie będzie pracowała warg uszczelniająca Simmerring. Pasuje także miejsce w dekielku korpusu aby go obsadzić. Ciekaw jestem ile zmywań to wytrzyma i czy ciśnienie wody nie odwróci Simmerring na drugą stronę. Cała pompa myjąca jest droga, a kompletu naprawczego nie da się założyć z powodu nieosiągalności części i zużycia osi wirnika.

  Dla wiadomości czytających; chcę wsadzić w to miejsce Simmerring 26x10x7 FPM zakres temp. -50 do +200°C. Proszę o wypowiedzi osób które mają coś mądrego do powiedzenia w tym temacie.
  PS.
  Kiedyś przykładowo pralki w pompach spustowych miały stosowane Simmerring do uszczelnienia korpusu i wirnika - jakoś to wytrzymywało. Jednak z modelu zmywarki tylko Indesit 3300W, reszta nieczytelna, zmywarka ma ponad 15 lat lub więcej. Zaryzykowałem i wsadziłem Simmerring 10x26x7 z tych droższych i wytrzymalszych tzn. do 200°C, zobaczymy ile wytrzyma :-)
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo