Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dell Inspirion 3721 - Nie uruchamia się poprawnie, pikanie z głośnika.

skubi2004 17 Dec 2018 10:19 1287 10
    skubi2004
    Level 15  
    Witam.
    Posiadam komputer Dell Inspiron 3721

Komputer nie chce się poprawnie uruchomić.

Po włączeniu zasilania laptopa na chwilę włącza się wiatrak po czym po kilku sekundach zatrzymuje a z głośnika słychać tylko pojedyncze piknięcia.

Dokładny objaw widać na tym filmiku u mnie jest identycznie

Rozkręciłem komputer i wypiąłem wszystko z płyty głównej, resetowałem BIOS ale to nie pomogło.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
    lisek
    Service technician RTV
    Zapewne znajdziesz w tym co juz napisano na forum
    Quote:
    Phrase: Dell Inspiron 3721 Search forums Search found 69 matches (0,11 s)

np. Link
    :!: Beep"s code Link_ Inspiron 3721
    skubi2004
    Level 15  
    Dziękuję użyłem opcji szukaj przed napisaniem wątku. Niestety nie znalazłem odpowiedzi.
    W podanym przez Ciebie linku wnioskiem jest wymiana płyty a drugi wątek pozostał nie dokończony ze wskazaniem na to że coś może dziać się z BIOSEM.

Wymiana płyty na pewno załatwia problem ale może ta się jeszcze coś uratować.
    _1KOKO
    Level 33  
    W tych modelach częstą przypadłością były kulki pod mostkiem znajdującym się pod touchpadem, miałem 3 takie przypadłości oraz 2 oddzielne gdzie pady pod bga były urwane i nie dało się płyty postawić, ja oczywiście zaczął bym od biosa .
    _1KOKO
    Level 33  
    Mostka intela diagnostycznie się nie grzeje nie ma sensu , to samo AMD też nie masz co grzać bo miał byś 8 ciągłych sygnałów , co do biosa to ja zawsze robię na programatorze.
    skubi2004
    Level 15  
    Niestety nie dysponuje programatorem więc muszę szukać alternatywnej metody. Dziękuję za informacje o grzaniu odpuszam temat żeby niepotrzebnie nie usmażyć układu, jak nie uda mi się podgrać BIOS-u opisanym sposobem to będę musiał zanieść sprzęt do serwisu.
    lisek
    Service technician RTV
    1x pikenie (z przerwą 1s) to idz w strone BIOS.
    Marcin 1.0
    Level 12  
    Jeden beep code to jak kolega słusznie napisał BIOS. Wchodzi w grę tylko i wyłącznie programator. Dotego dodam, że powinien być wgrany czysty wsad od producenta. Ewentualnie przerobiony z wczesniej zgranym kluczem systemu i wyczyszczonym ME regionem.
    Pozdrawiam.
    kiss39
    Level 38  
    Witam

@skubi2004 uruchom procedurę diagnostyczną eSPA/SPA przy pomocy F12 zaraz wicskasz po pojawieniu sie Loga DELL. Wybierasz opcji Diagnostics jak nic nie wykaże sprawdź Baterie CR2032 jakie masz napięcie ~"3V"

A.
    Running Dell F12 Preboot Diagnostics - https://www.youtube.com/watch?v=WDpvQ3qwy1c
    Dell - Rozwiązywanie problemów sprzętowych przy użyciu diagnostyki wbudowanej i online (kody błędów ePSA lub PSA)

B.
    Sprawdz napiecie baterii CR2032( Litowa pastylkowa 3V) zasilającej BIOS w pietej do pł. głównej
    skubi2004
    Level 15  
    Kiss39 dziękuję za wskazówki, odesłałem jednak koleżankę do serwisu więc nie mam już dostępu do tego komputera.
    eSPA/SPA i Dell Preboot Diagnostic raczej by nie pomógły dlatego że komputer zatrzymuję procedurę uruchamiania już po 1-2 sekundach.

Sprawdzałem również na wyciągniętej baterii CMOS to samo.

Procedura recovery BIOS która znalazłem w internecie nie pomogła. Komputer uruchamiał się w trynie serwisowym ale nie czytał z pendrive. Próbowałem z dwóch różnych.

Dziękuję wszystkim za pomoc.