Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei p8 Lite - Odzyskiwanie danych ze spalonego telefonu

17 Gru 2018 10:20 309 3
  • Poziom 2  
    Witam.
    Chciał bym uratować dane z huaweia który jest że tak powiem trochę takim warzywem a mianowicie :telefon należy do dziewczyny , spadł jej do jeziora po czym genialni panowie ratownicy wyłowili go rozebrali i zamiast przemyć go spirytusem to zaczęli go suszyć suszarką jednak telefon okazał się trupem . Teraz po pół roku postanowiłem podjąć sie próby reanimacji go . Rozebrałem go okazuję się że jest spalony mostek (chyba północny ) a dokładnie 2 czy 3 kondensatorki oraz coś przy procesorze jest nad palone ale to chyba od przegrzania podczas pracy . Główny problem polega na tym że telefon ma na sobie hasło i nie ma jak go odblokować . telefon nie reaguje na nic na nic oprócz uruchomienia systemu. Po podłączeniu do komputera wykrywa jedynie pamięć w której znajduję się instalka do HiSuite. A więc pytam sie czy da się jakoś odratować pamięć tego telefonu bez robienia chip-offa (nie mam do tego sprzętu a w serwisie żądają sobie 350 zł ) ???
  • Poziom 34  
    Pewnie że się da. Tylko najpierw musisz zadać sobie pytanie, ile są dla Ciebie warte te dane??? Serwis zawołał przyzwoitą cenę.
  • Poziom 2  
    W większości są to zdjęci . Są troche warte bo to zdjęcia z kilku lat ale nie za 350 zł . Bardziej mi chodziło o jak w starych samsungach można było jakoś wymusić przy pomocy programików żeby odblokował pamięć na usb . No ale cóż zabezpieczenia poszły w górę i wątpię żeby było możliwe w huaweiu złamanie tego :/ . Pewnie są ale z dość zakazanych źródeł .
  • Poziom 31  
    Nie ma takiej opcji. W najlepszym wypadku, o ile jesteś w stanie odpalić telefon do trybu fastboot to można odblokować mu bootloader, wrzucić TWRP i zgrać dane po USB.

Proces odblokowania bootlodera w P8 Lite jest "skopany" i nie wykonuje resetu do ustawień fabrycznych.