Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Volvo/fm420/2004/wywrotka - Błąd mid128 sid21 fmi3

17 Dec 2018 15:46 1077 4
  • Level 3  
    Witam .
    Wyskakuje blad: położenie silnika, który chyba powoduje trudny rozruch, czy zimny czy ciepły czy po dłuższym postoju czy krótkim auto kręci rozrusznikiem około 8 sekund i dopiero odpala. Na wyłączonym silniku nieaktywny, na uruchomionym aktywny. Z tego co znalazłem tu na forum - uszkodzony czujnik położenia wału korbowego. Właśnie jestem po wymianie tego czujnika na nowy a problem nie ustąpił. Teraz pytanie co mogłem zle zrobić? Kostka ma 2 piny i jest okrągła. Mozna ją podpiąć na 2 sposoby. Czy to ma jakieś znaczenie? Czy ten blad dotyczy innej usterki?
    Jest jeszcze jeden błąd, który jak widać na zdjęciach wystąpił w tym samym czasie co pierwszy:
    Volvo/fm420/2004/wywrotka - Błąd mid128 sid21 fmi3
  • Level 19  
    Sid 21 to czujnik wałka rozrządu, natomiast ty kolego wymieniłeś z tego co pisałeś czujnik położenia wału korbowego a to jest Sid22. Usterka nie ustąpiła bo to prawdopodobnie nie ten czujnik :)
    Natomiast mid 144 PPID75 FMI 4 to jest usterka elektryczna inhibitora skrzyni biegów .
  • Level 3  
    Ok dzięki. Gdzie zlokalizuje czujnik walka rozrządu ? Nie jest to dziwne ze te 2 błędy wystąpiły pierwszy taz w tym samym momencie ? O czym może to świadczyć
  • Helpful post
    Level 19  
    Jeśli to silnik d12 to czujnik znajduje się od strony wentylatora poniżej pokrywy zaworów jeśli d13 to po przeciwnej stronie ponieważ tam rozrząd jest po stronie sprzęgła. Dziwne to nie jest, dwa błędy jednocześnie mogą świadczyć o wspólnym zwarciu, słabym zasilaniu baterii pojazdu, lub też zwykłym zbiegu okoliczności,
  • Level 3  
    Rzeczywiście po wymianie czujnika walka rozrządu auto normalnie odpala . Druga usterka tez naprawiona , okazało sie ze w wiązce kabli gdzie załamuje sie kabina były naderwane kable . Auto naprawione . Temat zamknięty