Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PIC16C73A - zastąpienie uszkodzonego układu.

KHRIS 07 Lut 2019 12:30 2211 64
    JarekC
    Poziom 28  
    Tak, po zmianie Config układ powinien zadziałać.
    Nie znam oprogramowania do Vellona, ale wg powinieneś:
    1. zmienić w Edit Configuration parametry tak aby były zgodne z odczytanym z oryginału
    2. w procesorze w którym już zaprogramowałeś pamięć, zaprogramować tylko konfigurację Run-> Program Configuration
    a dla zupełnie czystego procesora, zaznaczyć dodatkowo opcję "Prog Config"
  • PCBway
    jhanik
    Poziom 11  
    Z tego co pokazałeś w ogóle nie programowałeś bitów konfiguracyjnych, z tak ustawionym oscylatorem nie miało prawa to działać, zrób tak jak pisze JarekC i układ powinien być do uratowania.
  • PCBway
    KHRIS
    Poziom 10  
    Dzięki, będę mógł sprawdzić dopiero wieczorem - dam znać jaki efekt

Dodano po 3 [godziny] 1 [minuty]:

Układ działa (co prawda po uruchomieniu "migotał" wyświetlacz na zmianę pojawiały się zera i kreski na środku wyświetlacza) po krótkiej chwili wszystko się uspokoiło i na razie działa. Zostawiłem na testy. Działa nawet na PIC 16C73B (tu też bity kofig były źle ustawione).

Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Pozdrawiam
    KHRIS
    Poziom 10  
    Witam
    Mam jeszcze jeden problem z tym układem
    Chodzi o migotanie wyświetlacza.
    Niestety nie mogę dodać filmu. Na jednym ze zdjęć widać, że część wyświetlacza nie świeci. Ogólnie widać migotanie, pojawiają się na zmianę kreski na środku, zera, niepełne cyfr ale tylko jak układ ma pokazywać "0000". W momencie podania sygnału sterującego z płyty głównej na płytkę wyświetlacza migotanie ustaje.
    W załączeniu również zdjęcie elektroniki.

PS. ponieważ mam kilka pracujących takich układów zamieniałem miejscami PIC-e ale to nic nie dało.

Może macie jakiś pomysł?