Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Martwa" karta pamięci MicroSD/HC

17 Gru 2018 18:44 420 1
  • Poziom 4  
    Witam. Mam dość spory problem. Ostatnio zepsuł mi się telefon i pożyczyłem od kolegi starszego Samsunga ze starszym Androidem 2.?.?. Kolega zalecił mi Przywrócenie ustawień fabrycznych. Tak też zrobiłem, jednakże zapomniałem wyjąć z telefonu karty pamięci. Telefon grzecznie zapytał mnie czy chcę sformatować kartę na co oczywiście odpowiedziałem że nie. Po całym procesie przywracania, karta po prostu padła. W telefonie pojawia się informacja że "Brak karty pamięci lub nieobsługiwany system plików". Włożyłem kartę do czytnika kart USB i podpiąłem pod komputer. W Komputerze pojawia się czytnik jako "Dysk wymienny J:/", ale oczywiście ikonka jest szara i nic nie mogę zrobić. W Menedżerze Dysków czytnik czyta, ale jest informacja że Brak nośnika. Program Recuva wcale nie widzi czytnika. Chciałem chociaż odzyskać zdjęcia i pobrałem Zar X, ale on również nie widzi czytnika. Tak samo Disk Drill. Program DMDE widzi czytnik jako Mass Storage Device USB Device, ale po naciśnięciu na czytnik wyskakuje błąd "Win Error 21: Urządzenie nie jest gotowe."
    Co mogę jeszcze zrobić by odzyskać choćby zdjęcia? Jeśli jakieś screeny są potrzebne to proszę pisać.
    Z góry dziękuję za każdą pomoc!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Poziom 22  
    Jeśli karta nie jest wykrywana przez komputer i żaden program to w warunkach domowych nic więcej nie zrobisz. Prawdopodobnie tylko zrzut pamięci poprzez piny serwisowe i odbudowa struktury logicznej. Poszukaj firmy odzyskującej dane, daj do ekspertyzy i będzie wiadomo dokładnie co można z niej wyciągnąć.