Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lenovo Thinkpad T500 - Bios po Aktualizacji Padł

17 Gru 2018 20:14 495 14
  • Poziom 8  
    Witam, robiłem aktualizacje Biosu w Lenovo Thinkpad T500 i teraz laptop nie chce wgl się wł mianowicie czarny ekran 3 sygnały i nic się nie dzieje, nie startuje lapek a słychać nierówna prace wiatraków i tak sygnał co chwile informuje, wiec wiadomo Bios coś nie tak poszło przy Update, baterie Biosu wyjmowałem nic nie dało, obawiam sie ze źle wgrałem Bios i potrzebna będzie wizyta w Serwisie. Macie jakieś pomysły?
  • Spec od komputerów
    Lancinho napisał:
    Macie jakieś pomysły?

Jeśli nie masz programatora to serwis.
  • Poziom 8  
    Ile to może kosztować?
    A ma ktoś wysłać bios.wph od tego laptopa?
    Crisis Recover bym zrobił bo widzę że coś się dzieje jak wciskam Fn+R czy B
  • Spec od monitorów
    Bios to U77 Link / czasem MX25L6405dm
    Czytaj Link, wsad ma stronie producenta... trzeba go "przerobic " na *.FL
    Pomocne z Link/ Link oraz Link

FRU 60Y3765

Taki "lamerski sposób" NIE na Wszystkich płytach ..działą
    Cytat:
    1. unsolder conclusions SCL, SDA. (in different beeches different IC for BIOS for example At8356908, AT24RF08,MX25L6405dm, etc. )
    2. To chip and Board solder 4 small wires (sda,scl to chip and Board respectively).
    3. On the other ends of the wires solder double switch push-button (any) to switch signals SCL, SDA between the Board and the chip.
    4. Press the button and turn on the beech, waiting for the inscription Lenovo or ibm release button.
    5. press F1 And after a few error messages enter the BIOS without a password.
    6. in the BIOS enter a new Administrator password and pressing the switch press Enter.
    7. Hold the switch to remove the password (to eliminate the CRC error).
    8. restart again, go to the Bios- ... no password.

Zależy czy masz Hasło na BIOS czy na_tzw. (Supervisor Password)
    Było na forum troszkę tematów o tych ...złych hasłach na IBM/Lenovo
  • Poziom 8  
    Niestety nic mi to nie dało kolejnym problemem jest iż nie mam pendrive 4gb a 16gb i nie mogę przerobić na FAT16 by wypalić BIOS, idzie na płytę wgrać by włączyła się?

Wgrałem bootowany bios na płytę używając Nero ale coś nie startuje.
  • Poziom 8  
    Stani12 napisał:
    Spróbuj korzystając z tego obrazu (T500 W500).
    Lub:
    Programując kość wsadem (OKW500).

Ok czyli co mam wypalić od razu na płycie i spróbować uruchomić lapka z płyty?
  • Poziom 8  
    Stani12 napisał:
    Tak. Jest to obraz płyty ratunkowej przy błędzie 0192.

Wygląda to tak mam czarny ekran po wł lapka i piszczy jeden sygnał długi i dwa krótkie, odpalam płytę gdzie wypalam przez nero "Obraz Dysku lub zapisany projekt" Wkladam do stacji w lapku chwile płyta chodzi ok 20sek i się wył dvdrom, nic się nie dzieje naciskam Fn+R i nic. Jakieś pomysły?
  • Spec od komputerów
    Lancinho napisał:
    Jakieś pomysły?

Programator, serwis.
  • Poziom 8  
    Zakupiłem płytę zmieniłem wszystko nie wkładałem dysku oraz dvdromu a tylko procek ramy i baterie biosu, modem, wi-fi, pochodziło chwile wkładam dysk i to odwrotnie chce wl a tu to samo mimo ze dysk odwrotnie włożyłem nie było zwarcia na bank bo nawet nie dotknął płyty. Jakieś pomysły? Chodziło i nagle po trzecim restarcie to samo ale teraz to wgl nic nie piszczy nie daje dźwięku beep.
  • Poziom 12  
    Kupiłeś nową płytę główną i podpiąłeś wszystko "na krótko"?
    Jak odwrotnie włożyłeś dysk? Czy momencie wkładania laptop był włączony?
    Jeśli sam to podłączałeś to sprawdź wszystko jeszcze raz, zaczynając od wyjęcia/ i dociśnięcia pamięci RAM i poprawienia LVDS.
  • Poziom 8  
    Na wył laptopie wkladałem dysk do góry nogami wtyczka gdzie wtyczka nie mogła dotkną płyty bo jak już to plastik o plastik by dotykał. Wszystko sprawdzałem i nie wiem co jest.
  • Poziom 12  
    Sprawdz podstawowe napiecia na płycie. Podłacz amperomoerz w szereg zasilania i podaj prad na jakim stoi lsptop.
  • Poziom 8  
    Szkoda zachodu wyrzuciłem na śmietnik.