Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Phlilips CDM-T 35W/ 830 Rozruch, kilka pytań

BlackFarmer 17 Gru 2018 23:39 93 1
  • #1 17 Gru 2018 23:39
    BlackFarmer
    Poziom 7  

Witam,

Otrzymałem lampę MH Phlilips CDM-T 35W. Obecnie mam statecznik i zapłonnik, niestety uruchomienie tej lampy zakończyło się fiaskiem (na szczęście bez fajerwerków w domu). Brak jakichkolwiek reakcji na dostarczenie prądu do układu

Przed uruchomieniem takiej lampy, poczytałem trochę w internecie, pooglądałem filmiki, i mam kilka niejasności, które chciałbym rozwiązać:
    https://www.youtube.com/watch?v=xZopscrAe6E
    - Na filmiku młody mówi, że zapłonnik należy włączyć równolegle do układu, ale:
    Przecież w zapłonniku, jest neonówka, dodatkowo posiada bimetal, który się nagrzewa, robi zwarcie, i będzie po zawodach, dlatego podłączyłem szeregowo (Gdzieś w internecie przeczytałem, że tak się podłącza, dlatego trzymałem się tej wersji.) -> Dobrze myślę?

Do końca nie wiem, jak taki zapłonnik działa, może potrzebuje jeszcze czegoś do zapłonu tej lampy?

Statecznik to POLAMP MB36/40
    Zapłonnik OSRAM ST111 (Ewentualnie w piwnicy mam jakieś Polamp'y Philips'y S10, oraz pare no-name'ów)
    Lampa Phlilips CDM-T 35W/ 830

Posiadam podstawowe narzędzia, związane z elektroniką, takie rzeczy, jak impedancja itp, nie są mi obce, jestem w stanie wykonać drobne naprawy, szczególnie audio, ale to jest mi obce.

Proszę o pomoc,

Przesyłam zdjęcie, z moim układem
    Phlilips CDM-T 35W/ 830 Rozruch, kilka pytań

Best Regards

0 1
  • #2 18 Gru 2018 07:43
    arturavs
    Poziom 39  

Ani ten statecznik, ani zapłonnik do tej lampy się nie nadają. Są przeznaczone do pracy ze zwykłymi świetlówkami. Całkiem inna zasada działania lampy.

0