Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Excel VBA Makro Sortowanie rekordów w tabeli z Arkusza1 przez listę w Arkuszu2

MistrzJaśko 18 Dec 2018 14:08 720 3
    MistrzJaśko
    Level 6  
    Witam,
    Mam mały problem, którego nie mogę rozwiązać. Jestem dość nowy jeśli chodzi o vba więc bardzo proszę o pomoc.
    Dodaję plik testowy aby łatwiej można było zrozumieć o co chodzi.
    Mam plik (w tym wypadku przykład). Arkusz1 jest wypełniony w sposób widoczny w pliku, w arkuszu2 widzimy listę.
    Czy jest możliwość za pomocą makro posortować arkusz1 tak aby 'Nazwy' miały taką samą kolejność jak w Arkuszu2?
    Chodzi mi głównie o to aby cały wiersz przesunął się wraz z nazwą oraz aby działo się to za pomocą makra.

Bardzo dziękuję za każdą pomoc.
  • Helpful post
    dt1
    Admin of Computers group
    Witaj. Da się nawet bez makro - można stworzyć pomocniczą kolumnę pozycja, wypełnić ją odpowiednią formułą i posortować według wartości w niej wygenerowanych. Na koniec można usunąć pomocniczą kolumnę.

Na lenia można to w rejestrator makr upakować. A można też napisać poprawne makro (nieco je optymalizując). Ale na początek najprostszy sposób - bez makro - w załączniku.
    MistrzJaśko
    Level 6  
    Dziękuję za odpowiedź. Tutaj szczególnie chodzi mi o makro. W oryginalnym pliku mam ok 300 rekordów, po posortowaniu kolejne makro (to już mam) kopiuje dane od nazw (które właśnie chciałbym aby posortowały się zgodnie z listą) i wkleja je gdzieś indziej.
    Właśnie dlatego potrzebuję aby było to makro.
    MistrzJaśko
    Level 6  
    Zmodyfikowałem podaną metodę i zrobiłem makro które wykorzystuje kolumnę z pozycjami aby posortować dane.