Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ue40h5500aw - Ocena naprawy podświetlenia

prezes605529300 18 Gru 2018 16:09 2361 27
    prezes605529300
    Poziom 10  
    Witam, oddałem ostatnio do naprawy tv samsung z uszkodzonym podświetleniem matrycy - świecił w zasadzie tylko środek ekranu. Znalazłem serwis we Wrocławiu, zawiozłem, przy ustaleniu kosztu naprawy zacząłem mieć wątpliwości do jej sensu. 400zł za naprawę z gwarancją 3msc. 4h później telewizor już był gotowy do odbioru. Pan mnie poinformował że niestety są plamy i jest to winą przepalających się diod - niby okopciły transparentną białą część(tu coś na pewno pokręciłem). Pan poinformował również że spalone było 6 diod. Kolory i jasność zostały ustawione przez Pana w serwisie i zostałem poinformowany aby ich nie zmieniać. Proszę Was którzy jesteście w temacie czy to tak powinno wyglądać po naprawie tv. Czy te plamy ciemne powstały na skutek przepalania się diod? Ta biała jasna plama po lewej części ekranu to tak nie powinna być?
    Samsung ue40h5500aw - Ocena naprawy podświetlenia Samsung ue40h5500aw - Ocena naprawy podświetlenia Samsung ue40h5500aw - Ocena naprawy podświetlenia Samsung ue40h5500aw - Ocena naprawy podświetlenia Samsung ue40h5500aw - Ocena naprawy podświetlenia
    krakarak
    Poziom 39  
    Idź do "pana" z TV i niech ci odda kasę oraz za własne pieniądze zleci naprawę komuś, kto się na tym zna! Jaki bubel!
    Gdyby prawdą było co ci wciska kit, to przed uszkodzeniem, czyli przepaleniem się diody, sam byś widział te okropne plamy!
    Tak idiotycznego tłumaczenia - "Panie, na raz zapaliło się żywym ogniem, aż dym i żar okopcił polaryzator, 6 diod!"
    Dziwi mnie, że to łyknąłeś...
    MateuszRTV
    Poziom 10  
    Co to za "Serwis" ???? :D :D :D :D
    Naprawa poniżej jakiejkolwiek krytyki, zażądaj zwrotu gotówki.
    Atu3
    Poziom 16  
    Niezły "Serwis", mógłby się za te 400zł choć trochę postarać.
    prezes605529300
    Poziom 10  
    Panowie, ten tv to babci do której przyjechałem. Także ciężko mi powiedzieć czy te plamy były wcześniej, czy ich nie było :/ W każdym bądź razie, gdybym wiedział że za 400zł tv będzie tak świecił to bym się nie zdecydował na naprawę. Możliwe jest to że to diody mogły zrobić takie plamy przepalając się?
    krakarak
    Poziom 39  
    NIE! To jest ewidentne wyłudzenie dużej kasy za spartaczoną usługę!
    A co mówi "babcia"?...
    prezes605529300
    Poziom 10  
    babcia powiedziała że z początku zrobiły się ciemne plamy na ekranie, a po jakimś czasie siadło podświetlenie. Telewizor poszedł w kąt i tak stał do początku tygodnia.
    krakarak
    Poziom 39  
    "Ciemne plamy" były spowodowane nie opaleniem od rozgrzanej do czerwoności diody LED, lecz jest uszkodzeniem i brakiem świecenia w tym miejscu.
    Za 400,- zł można bez problemu kupić używany TV... Ale ciebie naciął... Żeby choć dało się na to patrzeć...
    prezes605529300
    Poziom 10  
    ok, w takim razie biorę jutro tv pod pachę i jadę do gościa z samego rana. Niech przy mnie rozkręca i chcę zobaczyć czy faktycznie wszystko świeci. Jeśli chodzi o lewą krawędź ekranu, mniej-więcej na środku wysokości to co tam jest za defekt że jest czarna kropka a w okół niej jakby otoczka? Jest możliwość że wpakował diody o innych parametrach i dlatego to tak ciulowo świeci?
    krakarak
    Poziom 39  
    Gdy sam zobaczysz jak "pan fachowiec" tam nasmarkał to się dowiesz dlaczego. Na diodach są naklejane soczewki, zobaczysz jak wygląda fabrycznie zamocowana dioda a jaką ekwilibrystykę wykonał "pan Janusz".
    I nie napisałem, że tam gdzie jest czarno to teraz nie świecą diody...
    Masz rachunek, paragon za wykonaną usługę naprawy?
    prezes605529300
    Poziom 10  
    Dzięki wielkie za naprowadzenie mnie w temacie. Mam nadzieję że ogarnę temat do piątku bo się urlop kończy, a wstyd mi przed babcią jeśli chodzi o ten tv. Dam jutro znać co wyszło w tej sprawie. Wystawienie rachunku do naprawy to obowiązek serwisu rtv?
  • Pomocny post
    krakarak
    Poziom 39  
    OBOWIĄZEK. Prowadzi zarejestrowaną działalność i MUSI odprowadzać podatek. Więc MUSI klientom wydawać paragony.
    Inaczej jest to przestępstwo skarbowe.
    prezes605529300
    Poziom 10  
    Tak też myślałem, dziękuję serdecznie za pomoc.
    GanCegall
    Poziom 33  
    prezes605529300 napisał:
    Jeśli chodzi o lewą krawędź ekranu, mniej-więcej na środku wysokości to co tam jest za defekt że jest czarna kropka a w okół niej jakby otoczka? Jest możliwość że wpakował diody o innych parametrach i dlatego to tak ciulowo świeci?

Nie, po prostu żle wypozycjonowana soczewka, niepotrzebnie odbierałeś ten TV a "zdzichu" nie powinien go wydać, diody świecą wszystkie, niech to po prostu poprawi..
    prezes605529300
    Poziom 10  
    Nie rzuciło mi się to w oczy bo tv leciał akurat. Z czego wynikają te ciemne plamy skoro diody świecą wszystkie?
    krakarak
    Poziom 39  
    GanCegall już to wyjaśnił.
    Wszystko już zostało napisane i wyjaśnione. Ty jako użytkownik TV nie musisz znać zasady działania podświetlenia, rozpraszania światła i jego polaryzacji.
    To ma wiedzieć ten, który robi to zawodowo (nie dotyczy papudroka, który skroił ciebie na 4-ry stówy).
  • Pomocny post
    GanCegall
    Poziom 33  
    prezes605529300 napisał:
    Z czego wynikają te ciemne plamy skoro diody świecą wszystkie?

Nie wnikaj ;-) Zbyt wiele czynników się na to składa aby wyjaśniać.
    Zanieś, poproś o poprawę trzech sztuk i będzie ok i wszyscy będą zadowoleni.
    janomo
    Poziom 24  
    GanCegall napisał:
    Zanieś, poproś o poprawę

Zanieś i ZAŻĄDAJ poprawienia! Oczywiście bez zbędnych nerwów i "brzydkich" słów. Za 400 zł podświetlenie powinno być wymienione na całe nowe.
    Wczoraj otwarłem TV 40 cali ( Vestelowski ) w którym klient pół roku wcześniej miał robione podświetlenie - zapłacił 180 zł i został poinformowany że wymieniono całe. A w TV zamiast jednej diody zamontowany rezystor a jedna z listew "w powietrzu"- odklejona.
    Co do gwarancji to 3 miesiące na naprawę jest standardem.
    prezes605529300
    Poziom 10  
    Nie jestem typem rozszczeniowego klienta i zawsze wierzę że wszystko idzie załatwić w cywilizowany sposób :) Zaraz się z tym pakuje i jadę, czyli telewizor po poprawkach powinien świecić jak nowy?
    krakarak
    Poziom 39  
    Właśnie tak, patrz na niego nie widać żadnej różnicy w jakości podświetlenia i obrazu.
    prezes605529300
    Poziom 10  
    Byłem, pan się tłumaczył że to wina soczewek i są nietypowe. Próbował je czyścić bo są okopcone. Nie dało się ponoć. Listew nie wymienia na nowe bo są przegrzane. Czarne plamy to na wskutek święcenia większą mocą pozostałych diod gdy te 6 było przepalone. Nie chciał się podjąć poprawy tv. Obniżył koszt naprawy o 50zł. Pan widział to już po rozkręceniu telewizora ale nie raczył mnie poinformować telefonicznie. Co robić dalej? Jest jakiś rzeczoznawca we Wrocławiu od takich rzeczy? Jechać do jakiegoś serwisu na naprawę telewizora a potem żądać zwrotu od tego gościa? Rachunek za naprawę sprzętu posiadam

Dodano po 3 [minuty]:

Samsung ue40h5500aw - Ocena naprawy podświetlenia
    bogred
    Moderator TV
    krakarak napisał:
    OBOWIĄZEK. Prowadzi zarejestrowaną działalność i MUSI odprowadzać podatek. Więc MUSI klientom wydawać paragony.
    Inaczej jest to przestępstwo skarbowe.

Trochę nieścisłe: do obrotu 2000 pln miesięcznie nie musi mieć kasy fiskalnej.
    Może też być na karcie podatkowej i wtedy nie ma za bardzo po co ukrywać dochodów. Chyba, że przy takich cenach za naprawy przekroczy 200000 pln rocznego przychodu... Wtedy to już VAT.
    prezes605529300
    Poziom 10  
    Temat zamknięty z serwisem. Skończyło się na tym, że za naprawę zapłaciłem 200zl i telewizor został w takim stanie jak jest. Po południu zajrzę prawdopodobnie zobaczyć jak to wygląda. Do poprawy mam na pewno jedną soczewkę. Pan się zarzekał, że nie da rady naprawić tych ciemnych plam.
    krakarak
    Poziom 39  
    Twój brak doświadczenia w postępowaniu z delikatną matrycą może zakończyć się jej pęknięciem lub naderwaniem fleksów a tym samym zeszrotowaniem TV. To duża tafla szkła.
    GanCegall
    Poziom 33  
    krakarak napisał:
    To duża tafla szkła.

40 cali to pikuś, do 50" zabawa, powyżej niezła jazda :-)
    sowa_46
    Poziom 20  
    Na takiego gościa mam jedno określenie, to jest zwyczajna świnia techniczna, jak ktoś nie potrafi czegoś wykonać porządnie, to niech się do tego nie zabiera, a szczytem bezczelności jest wyciąganie pieniędzy za własne niechlujstwo.
    GanCegall
    Poziom 33  
    sowa_46 napisał:
    jak ktoś nie potrafi czegoś wykonać porządnie, to niech się do tego nie zabiera, a szczytem bezczelności jest wyciąganie pieniędzy za własne niechlujstwo.

Zgadza się, paprok, na szczęście dzieki temu forum autor zaoszczędził dwie stówki, choć za taka "robotę" ja bym zażądał zwrotu pełnej kwoty i oddałbym TV gdzieś indziej...