Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indukcja Bosch PIB651F17E - Nie działa lewa strona - bład e5

18 Dec 2018 18:19 1701 10
 • Level 11  
  Witam wszystkich.
  Postaram się opisać dokładnie mój problem. Po kilku latach użytkowania kuchni indukcyjnej Bosch PIB651F17E po włączeniu palnika 4 wyskakuje błąd e5.
  Lewa stron - pola 1 i 2 działają normalnie. Prawa strona. Jeżeli po włączeniu kuchni uruchomię od razu pole 4 - wyskoczy błąd e5. Nie działa pole 4 i pole 3.
  Jeżeli po włączeniu kuchni uruchomię odrazu pole 3 to ono działa. Jeśli podczas działania pola 3 uruchomię pole 4 - to ono też działa. Jeśli tylko wyłączę pole 3 od razu wyskoczy błąd e5 na polu 4. Ponowne uruchomienie pola 3 nie naprawia sytuacji. Po wyłączeniu kuchni i włączeniu ponownie od nowa można uruchomić pole 3.

  Kuchnia od samego początku była podłączona jednofazowo (w bloku). Ma osobny bezpiecznik B20. Próbowałem odłączyć prąd na około 30 minut. Nic się nie zmieniło. Nie demontowałem jej z mebli. Jest to dość kłopotliwe, a mając małe dziecko nie możemy sobie pozwolić żeby leżała zdemontowana 2 tygodnie, aż znajdę jakieś rozwiązanie.
  Proszę o pomoc.
  Indukcja Bosch PIB651F17E - Nie działa lewa strona - bład e5
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • Home appliances specialist
  Błąd e5 to błąd przekaźnika załączającego pole indukcyjne. Do naprawy prawy moduł mocy, bez demontażu płyty się nie obejdzie. Koszt nowego modułu - 600 PLN.
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • Level 11  
  A jest szansa na naprawę tego modułu, czy tylko wymiana całego modułu? Udało mi się to doczytać w błędach jakie znalazłem w necie. Czy ewentualne części do naprawy są dostępne, czy szukanie w Chinach? Cały moduł gdzieś znalazłem w podobnej cenie, nawet trochę drożej, ale w sumie liczę, że uda się to naprawić.
  Dlaczego jeśli najpierw załączę pole 3, a potem 4 to działa, a jeśli chcę tylko 4 to wyrzuca błąd? I jeszcze jedno pytania, czy prawy i lewy moduł są takie same. Można szukać na zasadzie porównywania, ew. podmieniania elementów?
 • Home appliances specialist
  Moduł da się naprawić. Dobry elektronik da sobie radę, budowa nie jest skomplikowana. Części dostępne od ręki (Farnell, TME, Rs-online). Prawy i lewy moduł mocy nie są ze sobą zamienne jednak część elementów jest ze sobą zbieżnych.
 • Home appliances specialist
  No tak ale przy tak badziewnej elektronice jaką bosch wsadza w swoje indukcje to poszedłbym kupic nową płytę i napewno nie bosch ani siemens. Zrobisz jedno zaraz sypie się drugie i takie pakowanie kasy w błoto. Chyba najbadziewniejsze indukcje jakie otwieralem i naprawialem.
  Mialem jakies pol roku temu na stole indukcje gaggenau cx480(to samo co bosch, tylko cena około 20tys zl) pół roczna indukcja a już zepsuł się zasilacz także widać jaka jakośc za jakie pieniądze. Elux za 1500zl przechodzi 3 bosche przez 6lat bezawaryjnie.
 • Home appliances specialist
  Elektronika jak elektronika, moim zdaniem jedna z lepszych jeśli chodzi o indukcje. Kolega chyba nie miał jeszcze styczności z najnowszymi płytami AMICA, CANDY, WHIRLPOOL, SHARP - to jest dopiero chińszczyzna.
 • Home appliances specialist
  Jedna z najgorszych bez dwóch zdań. Brandt, electrolux to jest coś, mało awaryjne a jeżeli awaria to napewno nie występuje po dwóch latach użytkowania tak jak w przypadku boscha/siemensa i nie są to tak kosztowne naprawy jak w przypadku bsh. Nawet Miele jest tańsze w naprawie niż bosch czy siemens.
  No i ogólnie biorąc w jeden worek indukcje, które są napakowane elektroniką ze stajni ego - bez porównania z jakimiś cudakami typu bosch, zelmer, ariston/indesit. I przyznam szczerze, ze stare coprecci w amice czy whirlpoolu zgniatalo te eliny od celera w bsh.
 • Level 11  
  Rozmawiałem dzisiaj ze znajomym elektronikiem. Powiedział, że spróbuje mi pomóc. Ale może ma ktoś schemat elektryczny dla tej kuchni ? Zdecydowanie ułatwiłoby to szukanie problemu.
 • Home appliances specialist
  Stary dobrze Ci radze, robię tego setki nie ładuj się koszta kup sobie nową indukcje.
 • Home appliances specialist
  O schemacie możesz zapomnieć, nawet serwis fabryczny nie ma do niego dostępu. Podeślij zdjęcia modułów w wysokiej rozdzielczości, postaram się pomóc online. Zdarzały się zimne luty w okolicy przekaźników, uszkodzony zasilacz impulsowy.
 • Level 11  
  Ok, w przyszłym tygodniu ją zdemontuje i zrobię zdjęcia. Muszę wybrać okres w którym poradzimy sobie bez kuchni :) Póki co działa tak jak działa, ale jest na czym gotować. Jak zdemontuje muszę się kilka dni obyć bez.
  Dziękuję bardzo za pomoc. Będę się odzywał jak tylko ją zdemontuje.