Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Miele CVA 4060 - Nie pracuje, brak części

andren123 18 Dec 2018 18:28 1959 7
 • #1
  andren123
  Level 10  
  Witam. Proszę o pomoc zakupiłem ekspres do kawy w zabudowie Miele CVA4060. Ekspres się włącza podgrzewa i wygląda jakby chciał zastartowac. Po otwarciu zauważyłem że ktoś z niego wykręcił podzespoły. (Patrz zdjęcia) proszę o pomoc co to za elementy, Podejrzewam że jakiś zawory. Dysponuje ktoś może schematem takiej maszyny. Ekspres Miele CVA 4060 - Nie pracuje, brak części Ekspres Miele CVA 4060 - Nie pracuje, brak części Ekspres Miele CVA 4060 - Nie pracuje, brak części Ekspres Miele CVA 4060 - Nie pracuje, brak części Ekspres Miele CVA 4060 - Nie pracuje, brak części Ekspres Miele CVA 4060 - Nie pracuje, brak części Ekspres Miele CVA 4060 - Nie pracuje, brak części Ekspres Miele CVA 4060 - Nie pracuje, brak części
 • #2
  MDD
  Level 29  
  Brakuje na pewno drugiej pompki. Prawdopodobnie pompki pary. Jest dostępna instrukcja serwisowa do 4070 może się przyda.
 • #3
  andren123
  Level 10  
  A czy posiada Pan taka instrukcje???
 • #4
  MDD
  Level 29  
  Wpisz. miele cva 4062 technical . Potem zmień na cva 4070 . Może coś dopasujesz. Jeden jest z pojemnikiem na mleko drugi nie. Brakuje też { chyba}zaworu do tej brakującej pompki. Instrukcja do 4060 chyba tylko za kasę. Z mojej strony to raczej wszystko.
 • #5
  nioop

  Home appliances specialist
  Pompa jest jedna w tym modelu.
  Masz zle podłączone wejście do pompy, przepływomierz został pominięty a musi być wpiety w drodze zbiornik - pompa.
  Brakuje mikrowlacznika, górnego od głowy bloku zaparzania. Ogólnie jakiś namieszany z połączeniami jest.
  Nie wiem co to za teflonowy wężyk wisi luzem, do czego jest podłączony z drugiej strony ?

  Sprawa się komplikuje gdyż masz multizawor jeśli dobrze widzę.
  "Werk"pochodzi od Siemens tk5200 wiec to duże ułatwienie.
 • #6
  andren123
  Level 10  
  Wita,. Dziękuję za odpowiedz. Nie zgodzę się z tą jedną pompą - mam dwie - podłączałem drugą za przepływomierz i wiszące kable i maszyna ruszyła - tzn, podgrzał się wykonał auto test i przeszedł do trybu gotowości. Z tego co zauważyłem to na pewno brakuje mi dwóch zaworów 12V/dwudrożne/ na układ pary i na układ wodny. Zdobyłem schemat konstrukcyjny tej maszyny.

  Ekspres Miele CVA 4060 - Nie pracuje, brak części
 • #7
  daroo2
  Level 2  
  Witam, jestem nowym użytkownikiem. Nie chciałem zakładać nowego tematu więc podłączę się tutaj. Również posiadam wyżej wymieniony ekspres, ten sam model ( używany). Przez prawie trzy lata pracował bez problemu teraz mam problem ponieważ pompka którą widać na zdjęciu powyżej u (andren123) nie pracuje. Natomiast druga obok (której tu na zdjęciu nie ma ) jest w porządku. Ekspres działa mieli zaparza i nalewa kawę. Natomiast nie zasysa mleka. Kupiłem nową pompkę i wymieniłem. Po pierwszym uruchomieniu zassał i spienił mleko. Natomiast przy kolejnych próbach już problem powrócił. Dodatkowo wraz z podłączeniem zasilania pompa którą wymieniłem nie wyłącza się ,pracuje non stop. Zasysa wodę z tym że się nie wyłącza ,prawdopodobnie to był powód spalenia się poprzedniej. Pobiera wodę z pojemnika i powoli przelewa ją do tacki ociekacza ,chyba że włączę spienianie mleka. Wtedy nie zasysa mleka , ale z lewej dyszy pod ciśnieniem leci wrzątek. Nie wiem gdzie szukać problemu. Wszelkie rady i sugestie mile widziane. Z góry dziękuje za pomoc.
 • #8
  Asfireblade
  Level 8  
  Witam.
  Masz uszkodzone tyrystory SMD na main board. Miałem to samo. Wymiana tyrystorka załatwia sprawę mój działa po naprawie 2 lata.