Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki olej do sprężarki - kompresora

Pilarzkosiarz 18 Gru 2018 19:32 231 7
  • #1 18 Gru 2018 19:32
    Pilarzkosiarz
    Poziom 5  

Jaki można wlać olej do spręzarki/kompresora?
    Można wlać lotos 10w40 albo hipol (przekładniowy)?

0 7
  • #2 18 Gru 2018 19:43
    Interval
    Poziom 20  

Są oleje dedykowane do kompresorów tłokowych i śrubowych.

0
  • #4 19 Gru 2018 20:56
    Pilarzkosiarz
    Poziom 5  

Kompresor nie chce ruszyć. Czy to może być wina:
    - starego oleju,
    - oleju który jest przystosowany do warunków letnich,
    - w kompresorze ile może być powietrza, żeby ruszył?

0
  • #5 19 Gru 2018 21:14
    mar449
    Poziom 9  

Witam. Miałem to samo. Kompresor w lato miał normalny rozruch, a gdy było coraz zimniej w garażu blaszaku startował stopniowo najpierw obracając silnik tylko jeden obrót na sekundę przez minutę, apotem coraz szybciej. U mnie przyczyną był wstyd przyznać stary gęsty jak smoła olej 5 lat nie wymieniany. Druga możliwa przyczyna to nie działający lub zapchamy odprężnik - urządzenie które włącza sprężanie po kilku sekundach od uruchomienia. Jak dobrze działa to słychać zmianę tonu pracy sprężarki zazwyczaj po około 4-5 sekundach od uruchomienia. Nie podałeś objawów więc napiszę jeszcze że może być spalony lub nadpalony silnik, uszkodzony kondensator rozruchowy. Olej leje się specjalny do kompresorów, nie ma rozgraniczenia na letnie i zimowe, do kupienia w każdym markecie itp. Pozdrawiam. Marek.

0
  • #6 19 Gru 2018 21:33
    Pilarzkosiarz
    Poziom 5  

Latem nie chciał się włączać i teraz też. Jak udało napompować się powietrze to na drugi dzień uszło. Myślałem, że coś jest nie szczelne. Dokręciłem reduktor ciśnienia i teraz dobre jest ciśnienie, trzyma powietrze na drugi dzień. Odprężnik działa, bo jak przycisnę to wypuszcza powietrze. Nie chciał się włączyć jak było ciśnienie około 5 bar, jak spuściłem powietrze do około 3 bar to się włączył.

0
  • #7 19 Gru 2018 21:36
    wojtek1234321
    Poziom 31  

Pilarzkosiarz napisał:
    Nie chciał się włączyć jak było ciśnienie około 5 bar, jak spuściłem powietrze do około 3 bar to się włączył

To może sugerować jakiś problem z presostatem.

0
  • #8 22 Gru 2018 18:16
    Pilarzkosiarz
    Poziom 5  

Czyli kompresor powinien włączyć się bez problemu jak jest nawet około 5 bar?
    Wiadomo, że jak się włączy kompresor (gdy nie ma w nim powietrza) i dobije powietrze do pełna (jeżeli jest podłączony do prądu cały czas) to włącza się automatycznie jak tylko potrzebuje powietrza.

0