Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zamiana starego domofonu laskomex lf3

18 Gru 2018 21:59 414 8
 • Poziom 8  
  Zamiana starego domofonu laskomex lf3 Zamiana starego domofonu laskomex lf3

  Witam, dziś zdecydowałem się na wymianę domofonu. Lecz jak zwykle nie obyło się bez komplikacji, problem polega na tym że. Nie słychać dzwoniącego, oraz sygnału w domofonie. Zamieszczam zdjęcie starego podłączonego domofonu, oraz jak podłączylem nowy. Pozdrawiam i proszę o pomoc.
 • Pomocny post
  Pomocny dla użytkowników
  W starym masz kolejno od góry:

  wywołanie
  słuchawka
  mikrofon
  masa
  przycisk
  przycisk

  W nowym masz kolejno od lewej:

  słuchawka
  wywołanie
  mikrofon
  masa
  przycisk
  przycisk

  Z tego co widzę, to ten drugi nie jest fabrycznie nowym i być może ma uszkodzoną wkładkę słuchawkową lub jest odlutowany jakiś kabelek w mikrotelefonie.
 • Poziom 8  
  Tak 2 jest z demontażu, choć do końca był sprawny. Jeżeli podłączenie wedle schematu nie przyniesie rezultatu, kupię nowy aparat.
 • Pomocny dla użytkowników
  Nie pisałem kolorów, bo na sto procent nie mogę ich nazwać, tzn. nie wiem czy to jasny beż czy złoty, czy przezroczysty. Dlatego też podałem ci rozkład wyprowadzeń w starym i w nowym. Kolory sam zweryfikuj.
  Jak pisałem wcześniej sprawdź samą wkładkę słuchawkową i ewentualnie ciągłość obwodu do niej. Ona odpowiada za brak wywołania i głosu.
 • Poziom 8  
  Dzięki, bardzo mi pomogłeś!! Ale jeszcze jeden zakręt przed prostą, otworzyłem słuchawkę wszystko niby dobrze. Ale podczas podniesienia słuchawki strasznie piszczy, ustępuje gdy pozostawi sie ja lekko rozszczelniona dodaje zdjęcie. Wtedy domofon działa w 100%, jest ma to jakaś rada ?? Zamiana starego domofonu laskomex lf3
 • Pomocny post
  Pomocny dla użytkowników
  Tak, to tylko przycisk. Zamiana kabelków na nim nie ma znaczenia. Nie ma żadnego związku z reszta układów unifonu. Warunek jest jednak taki, że musi być zerwany mostek (przy instalacji 6 żyłowej) a tu jak widać jest zerwany.
  Czy na pewno ten kabelek, który w starym był na 4 jest teraz na 6 w nowym?

  W między czasie edytowałeś swój ostatni post, zatem podpowiadam dalej. Aby zlikwidować ten pisk, musisz lekko zmniejszyć wzmocnienie mikrofonu. Niektóre unifony maja na płytce potencjometr służący do tego celu. Tu jednak nie masz nic takiego, zatem odłącz kabelek mikrofonowy i wstaw na jego drodze opornik około 1kΩ. Po prostu dobierz go tak, aby nie było sprzężenia ale żeby było ciebie słychać na dole.
 • Poziom 8  
  Mostek zerwałem bo instalacja była na 6, kable przeprowadziłem wedle twojej specyfikacji, wszytko prawie działa.Problem teraz tkwi tylko w tej nie do końca zamkniętej słuchawce.
 • Pomocny post
  Pomocny dla użytkowników
  Czasem niektórzy upychają jakieś gąbki, ale ty zrób tak jak wyżej napisałem.
 • Poziom 8  
  Dzieki radom forumowicza zybex.