Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indukcja PIE6541NSU AMICA - Podłączenie na 2/3fazy

18 Gru 2018 22:38 648 4
  • Poziom 4  
    Mam nowe mieszkanie od developera i kupiłem Płytę Indukcyjną PIE6541NSU AMICA. Mam w kuchni gniazdo trójfazówki (osobne bezpieczniki 3x16A) oraz gniazdko jednofazowe na lodówkę (osobny bezpiecznik na kuchnie 16A). Bezpieczniki przy liczniku prądu to 3x20A. Niestety brakuje gniazdka na piekarnik. Mam dwie możliwości
    1) Podłączyć indukcję wykorzystując dwie fazy, z trzeciej fazy zrobić gniazdko na piekarnik. Widzę tutaj takie zalety, że piekarnik 2.5kw bedzie na osobnej fazie. Ponadto nowe gniazdo może być zaraz obok indukcji
    2) Podłączyć indukcję wykorzystując trzy fazy a piekarnik podłączyć pod obwód kuchni - tutaj muszę pociągnąć jakieś 2m kabla. Tutaj wydaje mi się, że łatwo przekroczyć 16A na kuchnię np. czajnik 2kW + piekarnik 2.5Kw + lodówka + zmywarka. Również łatwo przekroczyć na główny 20A bo dochodzi jeszcze indukcja

W instrukcji płyty indukcyjnej jest podłączenie na 2 i 3 fazy. Tylko nie rozumiem tych gwiazdek przy punkcie 2 i 3. L3 nie jest wewnętrznie podłączony to czemu w punkcie 3 spada wymagany przekrój przewodów? Raz piszą, że to płyta 2N a raz 3N. Najważniejsze czy mogę podłączyć do niej tylko dwie fazy a trzecią podłączyć do piekarnika?

PS nie ja będą podłączał puszki ani płytę indukcyjną ale chciałem wcześniej sobie wszystko zaplanować.

Indukcja PIE6541NSU AMICA - Podłączenie na 2/3fazy Indukcja PIE6541NSU AMICA - Podłączenie na 2/3fazy Indukcja PIE6541NSU AMICA - Podłączenie na 2/3fazy
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    ozimaro napisał:
    1) Podłączyć indukcję wykorzystując dwie fazy, z trzeciej fazy zrobić gniazdko na piekarnik.

Oczywiście że tak. Jest to sensowne i powszechnie stosowane rozwiązanie.
  • Specjalista AGD
    ozimaro napisał:
    W instrukcji płyty indukcyjnej jest podłączenie na 2 i 3 fazy. Tylko nie rozumiem tych gwiazdek przy punkcie 2 i 3. L3 nie jest wewnętrznie podłączony to czemu w punkcie 3 spada wymagany przekrój przewodów? Raz piszą, że to płyta 2N a raz 3N. Najważniejsze czy mogę podłączyć do niej tylko dwie fazy a trzecią podłączyć do piekarnika?

W instrukcji są wierutne bzdury. Nie wiem kto ją pisał, ani nie wiem, kto zatwierdził.
    L3 wisi w kosmosie.
    I podłącz na dwie fazy L1 i L2, a trzecią daj do piekarnika.
  • Poziom 2  
    Cześć Panowie.
    Mam taki sam model płyty indukcyjnej, chce ją podłączyć pod 3 fazy. Znajomy elektryk również stwierdził że ta instrukcja i schematy to jakieś bzdury i kazał skonsultować się z biurem obslugi/serwisem aby potwierdzili czy schemat jest prawidłowy. Babka potwierdziła żeby podłączyć według instrukcji obsługi i zalaczonego schematu. Co o tym sądzicie?
    Przekazać elektrykowi aby podłączył jak na schemacie pod 3 fazy?
  • Poziom 25  
    O rany, nie przesadzajcie, w instrukcji punkty oznaczone są gwiazdką, a pod "gwiazdką":

"W przypadku domowej instalacji trzy-fazowej 230/400V, pozostały przewód podłączyć do zacisku: L3, który nie jest podłączony z wewnętrzną instalacją płyty".

Fakt, że nie jest super jasno opisane, że płytę podłącza się pod 2 fazy, ale wywnioskować też jest nietrudno :D