Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Interga co chwilę załącza sygnalizację dźwiekową.

19 Gru 2018 05:52 285 10
  • Poziom 3  
    Kochani pomóżcie. Mój kolega, który montował mi alarm niestety się nie odzywa. Mam hasło serwisowe, ale i tak nie wiem co mam zrobić, aby kompletnie ten alarm póki co włączyć.
    Jakiś czas temu pojawiła się migająca pomarańczowa dioda na manipulatorze (posiadam coś takiego Manipulator INT-KLCDK-GR)
    Zignorowałem to i dzisiaj w nocy alarm załączał się praktycznie co godzinę.
    Jak krok po kroku mogę to dezaktywować? Dodam, że udało się przy pomocy instrukcji przejsc w stan serwisowy, ale pomogło na kolejne 3h.
    Czy to może być kwestia akumolatora? nie wiem nie znam się, teraz potrzebuje porady jak to wyłączyc, aby sie alarm wiecej nie włączał

dzieki
    Sławek
  • AdexAdex
  • Poziom 35  
    W satelu pomarańczowa dioda oznaczała awarię, błąd systemu. Nie pamiętam już (zobacz w instrukcji ) przytrzymanie dłużej któregoś klawisza powoduje pokazanie kodu błędu, co z kolei Ci wyświetli co padło. Jeżeli z alarmem nie było nic robione, przeglądane kilka lat to najprawdopodobniej akumulator do wymiany.... system poprzez pomarańczową diodę też może sygnalizować problemy z zasilaniem stałym lub awaryjnym.
  • AdexAdex
  • Poziom 3  
    Wszedłem w awarie i wyświetla, że to 'awaria akumulatora' 'brak akumulatora'
    1. Nadal nie mam kontaktu z kolegą, który to wszystko ustawiał i konfigurował, mam jedynie hasło admina
    2. Proszę o pomoc co mam zrobić, czy samemu mogę w jakiś sposób tymczasowo spowodować, aby alarm nie wył jak nikogo nie bedzie w domu
    3. Czy jest opcja np. wyciszenia syreny, niech sobie mruga ale niech nie wyje

dzięki
  • Poziom 35  
  • Poziom 3  
    KRY5PIN napisał:
    Zrób zdjęcie akumulatora i kup w sklepie taki sam. Wyłącz całkowicie alarm.

1. Spoko, tak mogę zrobić, kupię akumulator i może nawet go wymienię, domyślam się, że podczas wymiany nastąpi jakiś reset całego systemu?
    2. Co masz na myśli pisząc "Wyłącz całkowicie alarm" - jak mam to zrobić i czy mogę od tego zacząć? Na tym mi właśnie teraz zależy, chcę go dezaktywować, mówiąc wprost - niech się włamują byle nie wyło
  • Poziom 35  
    To już musisz zajrzeć do instrukcj. Jeżeli nie masz to z Internetu szybko pobierzesz pdf. Chyba że ktoś z kolegów doradzi...
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Cytuję:
    Wyłączyć zasilanie centrali (najpierw odłączyć zasilanie AC, a potem akumulator), a później gdy już wymienisz aku to:
    Włączyć zasilanie centrali (najpierw podłączyć akumulator, a potem zasilanie AC).

Po tej akcji centrala najprawdopodobniej utraci datę i godzinę - trzeba będzie ją na nowo ustawić przy pomocy hasła administratora(to nie to samo co serwisowe), i ewentualnie usunąć dostępne awarie i alarmy.
    Po podłączeniu nowego akumulatora powinna awaria już zniknąć, a jak nie, to odczekaj jakiś czas i z aku już powinno być wszystko ok, ewentualnie znowu wyłącz i włącz zasilanie.
  • Poziom 3  
    [quote="dawidedziu"]Cytuję:
    Wyłączyć zasilanie centrali (najpierw odłączyć zasilanie AC, a potem akumulator), a później gdy już wymienisz aku to:

1. Czy dobrze rozumiem, że odłączenie zasilania będzie polegać na wypięciu kabelków z płyty głównej przy opisie AC ?
    2. Mam dwa akumulatory, jeden większy 12V 18Ah i drugi mniejszy 12V 1.3Ah, czy mam kupic i wymienić oba?

Włączyć zasilanie centrali (najpierw podłączyć akumulator, a potem zasilanie AC).

Po tej akcji centrala najprawdopodobniej utraci datę i godzinę - trzeba będzie ją na nowo ustawić przy pomocy hasła administratora(to nie to samo co serwisowe), i ewentualnie usunąć dostępne awarie i alarmy.

Nie mam hasła administratora - jakie mam opcje? Czy wezwanie firmy specjalistycznej załatwi temat nowej konfiguracji całego systemu (mam dosyć dobijania się do kolesia, na którym nie można na nim polegać)

dzięki
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Tak po kolei:
    Skoro ma kolega manipulator z oznaczeniem INT to oznacza że centrala ta integra ( jaka w tej chwili nie ma większego znaczenia, ale skoro otwierał kolega obudowy to na płycie miał dość spory czytelny napis. Warto tę informację umieścić)

Awarie owszem można odczytać posługując się skrótami z klawiatury, ale też można zrobić to z menu: hasło * i dalej szukamy odpowiedniej opcji. Przy sprawdzaniu awarii istotna/ kluczowa jest literka "P" pojawiająca się po prawej stronie przy danej usterce.

Oprócz awarii warto/ trzeba zajrzeć do przeglądu zdarzeń ( wchodzimy tak samo) Cofamy się do miejsca gdzie wszystko było OK i przeglądamy chronologicznie. ( przydało by się by kolega zamieścił na forum po kolei zdarzenia, bo to może być kluczowe dla zrozumienia co się stało)

Obie te rzeczy to podstawy obsługi systemu. Moim zdaniem user powinien wiedzieć przynajmniej jak uzbroić/ rozbroić skasować alarm w różnych trybach, przejrzeć zdarzenia, awarie, umieć zablokować linię.

Odnosząc się do tego co napisał kolega w ostatnim post-cie:
    1. wystarczy jak kolega wyjmie bezpiecznik z transformatora. Ale ja bym nic nie wyłączał, a po prostu o ile nadal sygnalizuje awarię odłączył akumulator od płyty głównej centrali.
    2. Gdzie są umieszczone te akumulatory? Ile mogą mieć lat? Jeżeli mają ponad 4 lata to w sumie czas na nie tak czy inaczej i warto wymienić, jak nie to warto zacząć od diagnostyki.
    3. Sprawna integra nic nie powinna utracić
    4. Może być tak, że hasło którym kolega posługuje się na co dzień to właśnie hasło admina.
  • Poziom 3  
    suworow napisał:
    Tak po kolei:
    Skoro ma kolega manipulator z oznaczeniem INT to oznacza że centrala ta integra ( jaka w tej chwili nie ma większego znaczenia, ale skoro otwierał kolega obudowy to na płycie miał dość spory czytelny napis. Warto tę informację umieścić)

Pełna zgoda, na swoje usprawiedliwienie dodam, że działałem pod presją (moja stara wpadła w panikę, a ja byłem lekko niewypany)
    Model Integra 32

Awarie owszem można odczytać posługując się skrótami z klawiatury, ale też można zrobić to z menu: hasło * i dalej szukamy odpowiedniej opcji. Przy sprawdzaniu awarii istotna/ kluczowa jest literka "P" pojawiająca się po prawej stronie przy danej usterce.

Dzięki. Ostatnio kiedy ktoś pokazywał mi jak poruszać się po tym jakże intuicyjnym menu upłynęło ponad 5lat, a umówmy się nie jest to Iphone :)

Oprócz awarii warto/ trzeba zajrzeć do przeglądu zdarzeń ( wchodzimy tak samo) Cofamy się do miejsca gdzie wszystko było OK i przeglądamy chronologicznie. ( przydało by się by kolega zamieścił na forum po kolei zdarzenia, bo to może być kluczowe dla zrozumienia co się stało)

Obie te rzeczy to podstawy obsługi systemu. Moim zdaniem user powinien wiedzieć przynajmniej jak uzbroić/ rozbroić skasować alarm w różnych trybach, przejrzeć zdarzenia, awarie, umieć zablokować linię.

Zgadzam się, dodałbym jeszcze wiedzę jak to wszystko wyłączyć jeśli user jest w delegacji, a starowinka biega z góry na dół i wydzwania w środku nocy do losowych kontaktów w telefonie.

Odnosząc się do tego co napisał kolega w ostatnim post-cie:
    1. wystarczy jak kolega wyjmie bezpiecznik z transformatora. Ale ja bym nic nie wyłączał, a po prostu o ile nadal sygnalizuje awarię odłączył akumulator od płyty głównej centrali.
    2. Gdzie są umieszczone te akumulatory? Ile mogą mieć lat? Jeżeli mają ponad 4 lata to w sumie czas na nie tak czy inaczej i warto wymienić, jak nie to warto zacząć od diagnostyki.
    3. Sprawna integra nic nie powinna utracić
    4. Może być tak, że hasło którym kolega posługuje się na co dzień to właśnie hasło admina.

Może tak być, w każdym razie - akumulator kupiony i wymieniony, dziękuję za pomoc. Kontrolka przestała się świecić, więc chyba mamy sukces.
    Po nowym roku i tak potrzebuje kogoś kto mi to wszystko ładnie ogranie, nie działa mi np. powiadomienie na tel o zazbrojeniu/rozbrojeniu, jak i o alarmie (kiedyś działało). Bez tego ten alarm to mi tylko problemy sprawia.
    Kartę SIM mam aktywną, jest na abonament, który jest opłacany na bieżąco.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam !
  • Użytkownik usunął konto