Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco Talea Ring SUP 030NR - NIe nalewa kawy - proces przerwany

netfree 19 Dec 2018 09:23 714 8
    netfree

Level 12  
    Witam mam problem z Saeco Talea Ring po odkamienianiu tzn wykonaniu wszystkich czynności związanych z czyszczeniem standardowym przestał nalewać kawę kończy napisem proces przerwany. Sprawdziłem czy jest zapowietrzony i nie jest. Woda na herbatę nagrzewa się i leci jak powinna , Już nie wiem gdzie szukać problemu. Zauważyłem też ,że włączając ekspres nie leci woda podczas płukania. Kto pomoże ?
    netfree

Level 12  
    Blok zaparzający był czyszczony, na mielonej kawie leci woda.
  • Helpful post
    leotdipl
    Level 22  
    netfree wrote:
    Witam mam problem z Saeco Talea Ring po odkamienianiu tzn wykonaniu wszystkich czynności związanych z czyszczeniem standardowym przestał nalewać kawę kończy napisem proces przerwany. Sprawdziłem czy jest zapowietrzony i nie jest. Woda na herbatę nagrzewa się i leci jak powinna , Już nie wiem gdzie szukać problemu. Zauważyłem też ,że włączając ekspres nie leci woda podczas płukania. Kto pomoże ?

Tzn. po odkamienianiu się schrzaniło? Do tego momentu było WSZYSTKO OK?
    netfree

Level 12  
    Robi normalnie kawę ze zmielonej kawy. Nie robi kawy z ziarnistej . Zmieli kawę i gdy ma następny etap nalewania pojawia się informacja proces przerwany . Sucha kawa wpada do pojemnika na fusy.
    Zepsuł się po odkamienianiu do tej pory było wszystko ok.
  • Helpful post
    leotdipl
    Level 22  
    netfree wrote:
    Robi normalnie kawę ze zmielonej kawy. Nie robi kawy z ziarnistej . Zmieli kawę i gdy ma następny etap nalewania pojawia się informacja proces przerwany . Sucha kawa wpada do pojemnika na fusy.
    Zepsuł się po odkamienianiu do tej pory było wszystko ok.

Obwód jest ten sam, sypana czy ziarnista jest bez znaczenia. Widocznie po zmieleniu krążek jest bardziej zbity = większy opór dla przepływu. Kamień, który tkwi w obwodzie, to jest problem. Albo podejmiesz próbę usunięcia kamienia bez rozbierania (podawałem jak dla Syntii), albo rozbierasz.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2768952-30.html (#38)
    netfree

Level 12  
    Zauważyłem ,że podczas robienia kawy zaparzacz zaczyna sie ustawiać i jakby nie może na końcu się ustawić i wyskakuje proces przerwany. Zaparzacz nasmarowany specjalnym silikonem Według mnie chodzi bez większych oporów.
    leotdipl
    Level 22  
    netfree wrote:
    Zauważyłem ,że podczas robienia kawy zaparzacz zaczyna sie ustawiać i jakby nie może na końcu się ustawić i wyskakuje proces przerwany. Zaparzacz nasmarowany specjalnym silikonem Według mnie chodzi bez większych oporów.

To problem ustawienia bloku. Do pomiarów / sprawdzenia.