Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ekspres kawowy DeLonghi EC 685 - po zaparzeniu kawy wycieka woda

Tadeusz Tabaczniui 19 Dec 2018 10:59 1548 3
    Tadeusz Tabaczniui
    Level 7  
    Po zaparzeniu kawy wycieka woda bez względu czy jest założone sitko (wtedy nieco wolniej) czy nie (to szybko). Regularnie odkamieniam (jest wskaźnik kiedy to czynić). Wymieniłem trójnik, ale to niewiele pomogło. Co dalej czynić?
    Tadeusz Tabaczniui
    Level 7  
    Dziękuję bardzo za poradę. Strzał w dziesiątkę. Rzeczywiście jak się zastanowić to ta sprężynka wraz z grzybkiem dostają w kość. Z jednej strony ciśnienie 15 bar - z drugiej wysoka temperatura. Przy poprzedniej naprawie za poradą zresztą, wymieniłem tylko zawór pompy, gdyż większość to wskazywała to za główną przyczynę cieknięcia wody. A przyczyna taka banalna... .
    Tadeusz Tabaczniui
    Level 7  
    Dziękuję bardzo za poradę. Strzał w dziesiątkę. Rzeczywiście jak się zastanowić to ta sprężynka wraz z grzybkiem dostają w kość. Z jednej strony ciśnienie 15 bar - z drugiej wysoka temperatura. Przy poprzedniej naprawie za poradą zresztą, wymieniłem tylko zawór pompy, gdyż większość to wskazywała to za główną przyczynę cieknięcia wody. A przyczyna taka banalna... .

Dodano po 4 [minuty]:

Nim kupię nowe elementy za poradą Soboliero naciągnąłem sprężynkę i wyczyściłem grzybek. Prosta, ale jakże skuteczna rada.