Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nBox - Jakość TV-Sat zbyt niska

19 Gru 2018 17:41 516 10
  • Poziom 15  
    Witam, podłączyłem antenę satelitarną 85cmM i udało mi się uzyskać max. parametry: SNR 68%, AGC=83% BER=1.1e-2, a spodziewałem się wyższych, bo teren otwarty.

Czy ta antena jest za mała? Skręcanie konwertera nie wpływało na zmianę jakości w ogóle, co mnie zdziwiło, więc podpowiedzcie o czym to może świadczyć?
  • Poziom 26  
    Jak miałem takie dekodery ustawione na talerzu 85cm to też miałem podobny problem. Pomijam fakt poprawnego ustawienia ;)
    Zdarzało się że nawet podczas ładnej pogody kanały HD zaczynały "kratkować" nie mówiąc już o deszczu lub śniegu.
    Zmieniałem na 110cm i było lepiej z tym że kratkowanie nadal się pojawiało sporadycznie i tu winnym okazał się konwerter który odmawiał współpracy.
    Obecnie na 110cm talerzu i nowym konwerterze mam wskazania:
    1. SNR: 72% AGC: 62% BER: 2.7e-
    2. SNR: 80% AGC: 73% BER: 2.6e-

Wizja i fonia leci bez zakłóceń nawet podczas opadów deszczu lub śniegu.
    Jakość przewodów też ma znaczenie
  • Poziom 12  
    Skręcenie konwentera musi mieć wpływ na zmiane jakosci , ja to robie w koncowej fazie ustawienia anteny , dopieszczenie sygnału .
    Jaka antena , używana , nowa ? Kabelki jakiej jakości ?
    Jeżeli antena nowa , niepokrzywiona , konwenter dobrze zamocowany , to kabelki badz połaczenia do wymiany .
  • Poziom 43  
    Tak napisane oprogramowanie a nie głowica. Początkowo pokazywały "normalnie" a dopiero z nowszymi oprogramowaniami zaczęły pokazywać tak mało.
  • Poziom 13  
    Ja bym jednak obstawiał na głowice, zazwyczaj pomaga wymiana kondensatorów.
    Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Oszech napisał:
    Ja bym jednak obstawiał na głowice, zazwyczaj pomaga wymiana kondensatorów.
    Pozdrawiam

Sam sobie zaprzeczasz. Skoro głowica to co do tego mają kondensatory?
    Tracą parametry więc oczywiste, że mają wpływ. Pozostają więc kondensatory a nie głowica.
  • Poziom 13  
    Dobrze, może źle się wyraziłem - wymiana kondensatorów na module głowicy
  • Poziom 15  
    A zapytam jeszcze o wpływ pogody na sygnał z anteny satelitarnej 85cm - u mnie brak przeszkód dla anteny, ale gdy idzie wielka ulewa że aż ciemno to sygnał b słabnie i nie da się oglądać. Macie to samo czasem, czy ja mam cos nie tak?
  • Poziom 35  
    minimaxi napisał:
    gdy idzie wielka ulewa że aż ciemno to sygnał b słabnie i nie da się oglądać

Objaw jak najbardziej normalny. Niestety kilka razy w roku taka sytuacja może się zdarzyć. Na gęste deszczowe i burzowe chmury nic nie poradzisz. Trzeba te kilka, kilkanaście minut przeczekać.
    Większa antena może dać Ci troszkę większy margines na poprawny odbiór w takich warunkach, ale i na niej możesz mieć chwilowe zaniki sygnału.
    Oczywiście zestaw antenowy (antena + konwerter) należy bardzo precyzyjne ustawić, by "wycisnąć" z niego jak najwięcej i zapewnić sobie jak największy LM (margines stabilnego odbioru).
  • Poziom 43  
    I deszcz a jeszcze bardziej śnieg przeszkadzają w odbiorze. Na to nie ma rady.