Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bluetooth, sterowanie serwomechanizmem

19 Gru 2018 18:21 366 1
  • Poziom 1  
    Witam wszystkim, postaram się pokrótce opisać w czym mam problem. Jestem początkujący w programowaniu w Arduino i spotkałem się z nietypowym problemem. Ogólnie projekt polega na stworzeniu manipulatora z ramieniem. Ramię te jest sterowane za pomocą serwomechanizmu. Zrobiłem już tak, aby swobodnie wykonywał ruchy, czyli jazda do przodu, do tyłu itp. za pomocą bluetooth. Teraz chciałem wepchać w mój kod sterowaniem serwomechanizmem, jednak program jakby się crashował. Dodam że używam do sterowania aplikacji roboremo. To znaczy, gdy steruje serwem, również działają silniki, a tego chcę uniknąć. Proszę was o jakieś nakierowanie, ewentualnie pomoc w tym wszystkim.

Poniżej zamieszczam kod:
    Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Moderowany przez Marek_Skalski:

Kod programu proszę umieszczać w znacznikach syntax. Składnia jest kolorowana, łatwiej się czyta, a posty są krótsze.

• BotlandBotland
  • Poziom 32  
    Po pierwsze nie używaj Soft serial na pinach hardware serial 0 i 1, to bez sensu. Cokolwiek nie przyleci z Bleutooth jest w pierwszej kolejności zamieniane na liczbę i wysyłane do sterowania silnikiem. Dopracuj parsowanie danych, np. powinien być ciąg danych układ1_polecenie,układ2_polecenie (czy tam u1_polecenie - krócej) i odbierając takie dane z Serial z pierwszej części rozpoznajesz dla kogo to polecenie, a w drugiej jakie.