Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio 2004r. - Migające światła

19 Gru 2018 19:05 201 3
  • Poziom 6  
    Witam. Mam problem ze swoim samochodem a mianowicie podczas jazdy zauważyłem że światła mijania zaczęły się wyłączać i włączać bez powodu. Podczas tego słychać "cykanie" przekaźnika. Po głębszym sprawdzeniu doszedłem do wniosku że jest to kostka przy module komfortu (chyba tak sie on nazywa). Gdy ruszam kostką światła pojawiają się i znikają. Nie działają wtedy światła mijania, drogowe, postojowe, wycieraczki przestają działać i szyby. Z wycieraczkami jest tak że jak nie są uruchomione to nie da sie ich włączyć a znowu jak są wlączone to pozniej nie da sie ich wyłączyć. Sam nie wiem czy to wina kostki czy modułu. Jednak że widać że ktoś kiedyś coś tam robił ponieważ zauważyłem osłonki termokurczliwe na niektórych kablach(widać je też na zdjęciu). Dodam filmik i zdjęcia jak to wygląda. Z góry dziękuję i czekam na pomoc.
    Renault Clio 2004r. - Migające światła Renault Clio 2004r. - Migające światła Renault Clio 2004r. - Migające światła Renault Clio 2004r. - Migające światła20181219_1..120.mp4 Download (21.46 MB)Punkty: 1 dla użytkownika
  • Poziom 12  
    Witaj, to mi wygląda na uszkodzony moduł BSI - bodajże. Odłącz klemę minusową, rozepnij tą kość, przeglądnij, czy nie tam coś utlenione. Jeśli nie, to moduł do naprawy, a często do wymiany.
  • Poziom 6  
    Witaj. Trochę mi to zajęło ale byłem lekko zajęty. Mianowicie rozpiołem wszystko. Wyczyscilem klemy, styki i bezpieczniki, w środku w module nie ma nic niepokojącego. Jeśli to uszkodzony moduł to słyszałem że nie łatwa sprawa z tą wymianą gdyż po wymianie może zdarzyć się że nie odpali. Jak ogólnie wygląda taka wymiana i co muszę wiedzieć i zrobić?
  • Poziom 12  
    Na własną rękę lepiej tego nie robić, ponieważ tak jak mówisz mogą wystąpić komplikacje. Generalnie sprawa dla kogoś kto ogarnia te auta, jeśli chcesz uniknąć problemów.