Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Ariston ad10eu - Iskrzenie silnika mimo wymiany szczotek

19 Gru 2018 20:53 351 4
  • Poziom 5  
    Po przeczytaniu paru postów na Elektrodzie doszedłem do wniosku ze ta usterka czyli brak regularnych obrotów bębna i iskrzenie od spodu pralki to wina zużytych szczotek i wymieniłem je dzisiaj na nowe.
    Niestety nic się nie zmieniło. Silnik nie może ruszyć z miejsca a gdy mu pomogę kołem od bębna to na wolnych obrotach przy pustej pralce wiruje ale już na szybkich iskrzenie jest wybuchowe niemal a silnik coraz staje i wznawia pracę , staje i wznawia i tak aż do całkowitego zablokowania się.
    Wydostaje się przy tym zapach typowy dla ścierania się szczotek. Szczotki dopasowałem leciutko graduując kant. Poprzednim razem gdy wymieniałem szczotki (pralka ma już 15 lat )nie było tego problemu i silnik ruszył na pełnych obrotach.
  • Poziom 5  
    Kenworth 18 napisał:
    Silnik ma uszkodzony wirnik lub tzw. stojan czyli uzwojenie.
    W grę wchodzi tylko wymiana na sprawny egzemplarz.
    https://north.pl/karta/silnik-napedowy-do-pralki-ariston-ad10eu,SJ4-BZ-CMM7-462.html

Dzięki za szybką odpowiedź. Ona potwierdza niestety tylko moje obawy co do padnięcia uzwojenia. Można to jakoś organoleptyczne domowym sposobem sprawdzić dla pewności czy nie ma jednak wątpliwości?
  • Poziom 5  
    Decyzja o zmianie silnika . Lub zakup nowej pralki. Brak czasu na szperanie i doświadczenia. dziękuję.