Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

vailant VCW 180 słabo grzeje CO

jozeks73 20 Dec 2018 00:19 183 2
 • #1
  jozeks73
  Level 13  
  Witojcie.
  Podpowiedzi szukam.
  Kocioł w zasadzie funkcjonuje. Ale kiedy zakończę używanie CWU gorąca woda z kotła usiłuje się przedostać do CO ale mocno piszczy jakby zawór trójdrożny nie puszczał do końca. Jednak zawór był czyszczony i sprawdzany ok.rok temu. Guma ok sworzeń się przesuwa.
  Sytuacja z CO tez jest nie do końca ok.ponieważ piec nagrzewa trochę wodę do CO i przygasa, przy nastawieniu większej temp, gorąca woda usilnie chce się przedostać na grzejniki ale ma ciężko i słychać pisk a grzejniki tylko ciepłe.
  Tak sobie myślę, czy wina nie leży po stronie pompy, skoro to wszystko jest sterowane hydraulicznie. Zastanawiam się , czy jak pompa podaje za słabe ciśnienie na te rurki, to np zawór trójdrożny zadziała właściwie czy właśnie będzie się tylko trochę uchylał.
  Jeśli macie informację jakie powinno być ciśnienie pompy i czy warto zainwestować ew. w regenerowaną to poproszę o poradę.
  A może zainwestować w nowy piec? Ten już swoje lata służy, ze mną jest od 2001 roku a jeszcze poprzedni właściciel lokalu go sporo użytkował.
  Pozdrawiam
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  volt1
  Level 30  
  Najlepiej zacząć od odpowiedniego odpowietrzenia całej instalacji, stąd to piszczenie. Same odpowietrzniki czasem nie dają rady, najlepiej poluzować złączki przy każdym grzejniku tak aby powietrze uleciało, u kolegi, który miał ten sam problem natychmiast wszystko wróciło do normy.
 • #3
  gersik
  Level 32  
  Na pewno powinieneś wyczyścić filtry i zastanowić się na wymianą kotła. Może nawet z dotacją.