Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Onkyo HT-R518 - brak dźwięku w kolumnach i subwooferze

Zenon787 20 Gru 2018 21:07 261 6
  • Onkyo HT-R518 - brak dźwięku w kolumnach i subwooferze

Poziom 9  

Witam, zajmuję się podłączeniem kina domowego amplituner Onkyo HT-R518, telewizor Samsung UE55JU6650S. Do amplitunera jest podłączony odtwarzacz DVD DV-SP406 (który klient nabył z zestawem) wpięty w wejście HDMI1 oraz dekoder Cyfry + wpięty w wejście HDMI2, z amplitunera wychodzi kabel HDMI na tv. Obraz jest, mogę swobodnie przełączać się między urządzeniami tylko dźwięk zamiast iść z kolumn i subwoofer-a idzie z tv. Nie mam już pomysłu jak przełączyć go na kolumny i subwoofer... w ustawieniach dźwięku w tv mam dostępne głośniki tv oraz słuchawki (opcja odtwarzacz jest zablokowana). Zastanawiam się nad kupnem kabla chinch - mini jack i puszczeniem dźwięku przez niego ale to tak trochę słabo będzie wyglądać :/. Kino od nowości nigdy nie używane bo klient nie umiał go podłączyć. Jutro spróbuje metody opisanej wyżej, wydaje mi się że ten telewizor nie jest kompatybilny z tym kinem i dlatego z trybu tv nie mogę przejść na opcję odtwarzacz w ustawieniach audio. Ale przez mini jack-a powinno pójść. Jeżeli byście Państwo mieli jakieś inne pomysły lub sugestie co do rozwiązania problemu proszę pisać każda wskazówka może być cenna i pomocna.

0 6
    Poziom 41  

Zenon787 napisał:
    Obraz jest, mogę swobodnie przełączać się między urządzeniami tylko dźwięk zamiast iść z kolumn i subwoofer-a idzie z tv.

Proszę dokładniej - kolega mówi tu o dźwięku z DVD/korektora?

Jesli odpowiedz jest "tak", czy kolega dokonał przypisania wejść HDMI tego wzmacniacza?
    Jest to niezbędne, aby uzyskać dźwięk na kolumnach/subwooferze.
    Tak mówi instrukcja tego wzmacniacza.

0
    Poziom 9  

Rozumiem że chodzi o ustawienia w menu Amplitunera "HDMI Input Setup" tam przypisałem wejście 1 hdmi odtwarzaczowi dvd wejście 2 dekoderowi cyfry. Jeżeli ma Pan namyśli jakiś inny krok proszę napisać gdzie dokładnie w menu mogę to skonfigurować.

0
    Poziom 41  

Tak, te ustawienie miałem na myśli. Lecz to nie rozwiąże sprawy, jak sie doczytałem.
    Nie chciałem wierzyć własnym oczom, kiedy przeczytałem w instrukcji, ze audio podawane przez HDMI może byc wyłącznie odtworzone w odbiorniku TV.
    Dziwne to bardzo, ale instrukcja wyraźnie to stwierdza.

Takze sugerowałbym inne podejście do rozwiązania tego problemu:

- zaopatrzyć się w przewód optyczny TosLink
    - połączyć owym przewodem TV i wzmacniacz
    - DVD i dekoder przełączyć do wejść HDMI telewizora
    - w telewizorze uaktywnić wyjście optyczne i ustawić je na Auto lub Dolby
    - w wzmacniaczu konieczne będzie przypisanie wejścia optycznego do jakiegoś urządzenia (podobnie jak to bylo z HDMI)

To powinno rozwiązać problem dźwięku :)

0
    Poziom 9  

No to w takim razie mogłem sobie siedzieć i się głowić :). Dziękuję za pomoc tak jak Pan doradził zrobię. Życzę zdrowych radosnych wesołych świąt.

0
    Poziom 41  

Tak po prawdzie, jest jeszcze jedna możliwość.
    Polega ona na tym, że dane urządzenie np. DVD podłącza się dwoma przewodami do tego wzmacniacza. Sygnał video - HDMI, a sygnał audio połączeniem optycznym (lub Coax). Zakładam, że dane urządzenie ma takie wyjście.
    Choć w tym przypadku konieczne są dodatkowe ustawienia zarówno w wzmacniaczu, jak i podłączanym do niego urządzeniu.

Kto wie, czy nie okaże się, że te rozwiązanie trzeba będzie zastosować, aby uzyskać pełny dźwięk 5.1.
    Telewizory Samsunga bywają różnie ustawiane i zdarza się, że na wyjściu optycznym podają tylko i wyłącznie sygnał stereo. Sam tego doświadczam.

0
    Poziom 9  

Kino gra i buczy że aż miło rozwiązanie nr 1 było wystarczające:). Być może rzeczywiście dla zestawu 5.1 trzeba by było takie rozwiązanie zastosować tutaj były tylko dwie kolumny i subwoofer.
    Życzę wesołych świąt.

0