Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz zintegrowany ty.ytka

tytka 08 Sty 2019 14:06 5586 62
  • #61 08 Sty 2019 14:06
    Erbit
    Poziom 32  

Zaniemówiłem. Gratuluję !

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • #62 12 Sty 2019 15:32
    tytka
    Poziom 16  

Obiecałem jakiś czas temu, że jak znajdę chwilę to "pomęczę" ten wzmacniacz prostokątem. Robiłem to wcześniej, ale nie zapisałem plików. Dzisiaj znalazłem chwilę aby to zrobić raz jeszcze i opublikować wyniki.

Najpierw przebiegi wyjściowe przy wysterowaniu prostokątem 20kHz, na obciążeniu tylko rezystancją 8Ω. (Generator użyty do tych testów nie generował naprawdę dobrego prostokąta, to tylko samoróbka.)
    Kanał lewy:

Kanał prawy:

Teraz na wejściu także prostokąt 20kHz, ale już obciążenie reaktancyjne, czyli rezystor 8Ω z równolegle podłączonym kondensatorem 1µF. (To symuluje trudne warunki pracy wzmacniacza.)
    Kanał lewy:

Kanał prawy:

I jeszcze raz reaktancyjne obciążenie, ale tym razem na wejściu prostokąt 10kHz.
    Kanał lewy:

Kanał prawy:

Teraz pytanie, do Tych co widzą tu same problemy. Co te wyniki pomiarów, mówią o tym wzmacniaczu?

• #63 12 Sty 2019 22:48
    mkpl
    Poziom 37  

Jak dla mnie bdb wzmacniacz. Można by dołożyć lokalne sprzężenie zwrotne dla wysokich częstotliwości z stopnia napięciowego jakąś małą pojemnością. Pozwoli to zredukować nieco przeregulowania dla obciążenia napięciowego.