Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oświetlenie schodowe led 230v nie dziala

piwek88 21 Gru 2018 12:27 105 4
  • #1 21 Gru 2018 12:27
    piwek88
    Poziom 8  

Witam mam problem. Mianowicie dziś próbowałem podłączyć oświetlenie schodów mam wyprowadzone kabelki na co drugim stopniu i kupiłem oświetlenie stopni led na 230v . Problem polega na tym ze jak podłączam po kolei to stopniowo przygasają wcześniej podlaczone żarówki led przy 5 z 7 żarówek juz ledwo żarzą. A przy 7z7 wogóle nie świeca. Co to moze byc. Dodam ze jak podłączam 1 żarówkę zwykła na 230v to dziala prawidłowo schodowy włącznik.

0 4
  • Mitronik
  • #2 21 Gru 2018 12:59
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Coś tu nie gra. Podłączałem ledy na 230V, też co drugi stopień i nie było najmniejszych problemów. Czy możesz zrobić szkic jak to zostało wykonane?
    Być może podłączasz je szeregowo i wtedy byłby taki efekt.

0
  • Mitronik
  • #3 21 Gru 2018 13:58
    piwek88
    Poziom 8  

Tak podłączyłem je szeregowo . Myslalem ze tak będzie o.k . A jak je trzeba podłączyć ?. Mozna prosić o jakis schemat.

0
  • Pomocny post
    #4 21 Gru 2018 14:12
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Łączysz wszystko równolegle. Ty natomiast połączyłeś je jak lampki na choinkę. Jak połączysz je równolegle, to przyłączeniu drugiej jak i ostatniej siódmej lampki, nie będzie żadnej różnicy w jasności ich świecenia. Każda bowiem będzie zasilana niezależnie pełnym napięciem sieci.
    Napięcie podłączasz do pierwszej lampki. Do tych samych punktów przyłączeniowych podłączasz kabel idący do drugiej lampki. Tam z kolei wyprowadzasz kolejny kabel, do kolejnej lampki. Wyjątkiem jest ostatnia lampka, bo z niej już nic nie wyprowadzasz.
    Jak używasz kostek lub złączek Wago, to wyprowadzaj kabelki stosując potrójne złącza na każdą żyłę w kablu. W ten sposób do samej lampki wyjdą pojedyncze żyły.
    Masz więc opcje do wyboru.
    Oświetlenie schodowe led 230v nie dziala

0