Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

The MagPi - magazyn o Raspberry Pi - wydanie 77, styczeń 2019.

ghost666 21 Gru 2018 19:11 1233 0
 • The MagPi - magazyn o Raspberry Pi - wydanie 77, styczeń 2019.
  Właśnie teraz, kilka dni przed swiętami, ukazał się nowy numer magazynu MagPi - to już 77 wydanie. MagPi to magazyn wydawany przez fundację Raspberry Pi, który poświęcony jest w całości ekosystemowi wokół 'Maliny'.

  W pierwszym numerze z roku 2019 znajdziemy ogromny artykuł poświęcony wejściu w programowaniu na platformie Raspberry Pi. Autorzy tego materiału chcą, by programowanie sprawiało każdemu radość, ponieważ jest kluczem do wielu projektów, realizowanych z pomocą Raspberry Pi, niezależnie czy piszemy proste skrypty czy zaawansowane programy lub gry, czy kontrolujemy diody LED czy też ogromne roboty.

  W MagPi 77 znajdziemy prosty poradnik dla początkujących, który pozwoli zacząć programować w Pythonie na Raspberry Pi i, miejmy nadzieję, zainspiruje Was do stworzenia czegoś ciekawego na tym mikrokomputerze.

  The MagPi - magazyn o Raspberry Pi - wydanie 77, styczeń 2019.
  Akcesoria Czynią Pi

  Nie sam program składa się oczywiście na projekty wykonywane z wykorzystaniem Raspberry Pi. Drugim, istotnym elementem, są rozmaite akcesoria, które do niego dołączamy.

  W najnowszym wydaniu MagPi znajdziemy zestawienie 20 najciekawszych akcesoriów do naszych Raspberry Pi, od ciekawych urządzeń dla systemów Internetu Rzeczy, poprzez roboty, multimedia, ciekawe zasilacze czy nawet moduły dedykowane do zastosowań przemysłowych. Dzięki wykorzystaniu tych urządzeń można zrealizować bardzo dużo ciekawych projektów.

  Przeczytajmy ten artykuł, z pewnością znajdziemy tam wiele przydatnych narzędzi, do realizacji naszych projektów.

  The MagPi - magazyn o Raspberry Pi - wydanie 77, styczeń 2019.
  The MagPi - magazyn o Raspberry Pi - wydanie 77, styczeń 2019.
  Jeszcze więcej ciekawych projektów!

  Jeśli powyższy opis jeszcze nie przekonał Was do pobrania nowego MagPi, to wiedzcie, że w środku znajdziecie opisy bardzo ciekawych projektów: SelfieBota, inteligentne drzwi, kontynuację opracowywania gry Pac-Mana dla konsoli Picade.

  Nowy numer MagPi zakupić można w WHSmith, Tesco, Sainsbury’s oraz w Asda (w Wielkiej Brytanii) lub w Barnes & Noble oraz Micro Center (w Stanach Zjednoczonych). Mieszkając w Polsce skazani jesteśmy na darmowy PDF, jaki można pobrać ze strony źródłowej.

  Tylko teraz, MagPi dostępne jest w promocji na prenumeratę. Jeśli chcemy zakupić prenumeratę na wszystkie numery z 2019 roku, to gratis dostaniemy moduł Raspberry Pi 3A+. Istnieję także inne opcje prenumeraty, takie jak np trzymiesięczna prenumerata za pięć funtów.

  The MagPi - magazyn o Raspberry Pi - wydanie 77, styczeń 2019.


  Źródło: https://www.raspberrypi.org/blog/magpi-77/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9548 postów o ocenie 7615, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • flexghzflexghz