Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cały czas prąd na drucie. Jaki stycznik, jak podłączyć?

21 Gru 2018 21:56 414 5
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie! Mam spawarkę półautomat Pirotec ps175/1. Problem to prąd na drucie który jest cały czas. Wiem, że te spawarki tak mają, z resztą jak każda inna z niższej półki. Będę zakładał eurozłącze żeby założyć inny przewód (pistolet). Chcę założyć do niej stycznik żeby prąd był w chwili naciśnięcie spustu. I tutaj pytanie jaki stycznik założyć? Jak go dobrać? Jak podłączyć? Może jest jakieś inne wyjście? Potrzebne byłyby schematy co i jak. Ze starego przewodu wychodzi tylko jeden kabel do podajnika drutu, idzie do skromnej płytki z potencjometrem a stamtąd rozgałęzia się pod zasilanie, podajnik itp. W euro jest jeszcze kabel do zaworka gazu, u mnie jest mechaniczny w uchwycie. W elektryce trochę siedzę, co do podłączenia to nie problem lecz potrzebuję wskazówek co i jak. Podrzucam zdjęcia, zawsze się przydadzą. Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 1  
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Jak wygląda założenie triaka ? Będzie potrzebna inna płytka? Czy po prostu dostawia się to do starej ? Moze dla innych to pestka ale dla mnie wyższa ranga.
  • Poziom 21  
    To jest mały mig i fabrycznie ma przekaźnik załączający transformator główny na płytce sterującej ( widać przezroczystą obudowę), więc można wymienić na nowy ( zamienniki są dostępne ) i będzie ok.
  • Poziom 21  
    Racja, to nawet nie przekaźnik na płytce, a przezroczysta obudowa bezpiecznika.
    Można dać stycznik ( lub duży 30A przekaźnik) i elektrozawór, lub sam stycznik/przekaźnik i zostawić zawór gazowy w rękojeści.