Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Corolla Verso II - Brak oświetlenia kabiny

21 Gru 2018 22:48 717 4
  • Poziom 7  
    Witam kolegów.

Mam problem z oświetleniem kabiny w moim pojeździe Toyota Corolla Verso II 2004 rok. Nie działają obydwie lampki umieszczone w podsufitce.

Problem pojawił się po wymianie jednej z żarówek prawdopodobnie podczas wymiany gdzieś coś zwarłem i od tej pory lampki w podsufitce nie świecą się tylko w pozycji otwartych drzwi tak zwany DOOR.
    Poza tym napięcie dochodzi do lamp i można to oświetlenie włączyć przełączając przełącznik ręcznie w pozycję ON.

Na forach zagranicznych wyczytałem, że być może mam uszkodzony moduł umieszczony w pobliżu skrzynki bezpieczników.

Podczas otwarcia drzwi, wszystko jedno których, na zestawie wskaźników zapala się czerwona kontrolka otwarcia drzwi.

Pytanie, czy któryś z kolegów spotkał się z podobnym problemem i może zna rozwiązanie, wiem, że podobny problem występował także w modelu toyoty E12.

Pozdrawiam Paweł.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 7  
    Tak bezpieczniki są OK. Sprawdzałem we wszystkich 4-ech puszkach.
  • Poziom 7  
    Niestety nie obeszło się bez wymiany całego modułu z bezpiecznikami, zakupiłem takowy uzywany za około 100 zł. Po wymianie problem ustąpił. Temat uważam za zamnknięty.
  • Poziom 1  
    Witam

Farenhajt67, który moduł wymieniłeś?
    Pod maską czy z lewej strony pod kierownicą we wnętrzu? Mam ten sam problem. Wiesz który element odpowiadał za podtrzymanie oświetlenia?

Mógłbyś zrobić zdjęcie tego modułu?
    Pozdrawiam