Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei y635 - Odblokowanie bootloadera

22 Gru 2018 10:57 525 18
  • Poziom 5  
    Witam wszystkich.

Posiadam restartującego się HUAWEI Y635 - Telefon resetuje się na logo plusa.

Nie mogę go zaktualizować plikami update ponieważ także robi reset. Jedyny tryb w którym nie resetuje się jest fastboot, który jest zablokowany.

Czy jest jeszcze możliwość odratowania telefonu?

Z góry dziekuje za pomoc.

• Poziom 32  
    Wgrac soft poprzez tryb EDL. Do tego celu trzeba by otworzyc telefon, znalezc testpoint i znalezc pasujacy soft wo grania w trybie QDLoader 9008.

Po pierwsze sprawdz czy klawisz scisania nie jest zablokowany badz zwarty on moze powodowac taka usterke. Po drugie, czy nie pojaja sie zaden komunikat przed tym jak odpali sie fastboot. Moze byc jakis napis w stylu "boot image verify failed" co, jesli nikt w telefonie nie grzebal programowo, moze sugerowac, ze pada kosc pamieci i dane na jednej z partycji wymaganych do startu telefonu ulegly uszkodzeniu. Soft moze pomoc, ale moze sie tego nie wgrac do konca i bardziej "ubic" telefon.
  • Poziom 5  
    Po włączenie nie pojawiają się żadne komunikaty odrazu wskakuje logo sieci. A co do zwarcia przycisku wydaje mi się ze to nie to bo po włożeniu baterii nie uruchamia się telefon samoczynnie.

Czy mógłbyś wskazać testpoint aby odpalić tel? Huawei y635 - Odblokowanie bootloadera
  • Poziom 24  
    Zaznaczyłem na zdjęciu.
  • Poziom 5  
    Telefon wchodzi w tryb edl wyświetla com5 w komputerze ale tylko na pare sekund i telefon resetuje się ponownie?
  • Poziom 24  
    michu475 napisał:
    Telefon wchodzi w tryb edl wyświetla com5 w komputerze ale tylko na pare sekund i telefon resetuje się ponownie?

Nie powinien. Więc może być przypadłość o której pisał blahfff
  • Poziom 5  
    Czyli wchodzi wgre tylko wymiana kości pamięci?
  • Moderator - GSM
    Lub uszkodzone przyciski głośności.
  • Poziom 5  
    Przyciski sprawdzone miernikiem na przejście działają poprawnie.
  • Poziom 32  
    Nawet przy uszkodzonej kosci nie powinien sie restartowac w trybie EDL. Wprowadzasz go w ten tryb z uzyciem testpointa z podlaczona czy odlaczona bateria? Normalnie powinno sie to robic bez baterii.

Probowales pobrac soft Plusa i wrzucic go z poziomu karty pamieci? Mozesz probowac wygenerowac sobie kod do odblokowania bootloadera: klik. To dosc stary model i generator na podstawie samego IMEI powinien dac rade.
  • Poziom 5  
    Z podłączona bateria wchodzi na chwile w ten tryb bez baterii wogole nie chce. Wrzucałem soft na karte pamięci i power vol + i - i także robi restart przy logo plusa. Co do generowania kodu przez strone huawei nie próbowałem trzeba rejestrować się tam jakoś?

Dodano po 11 [minuty]:

Jak wchodzę w link huawei rzuca mnie na strone startowa
  • Moderator - GSM
    Huawei zablokowało już możliwość wygenerowania kodu.
  • Poziom 32  
    @nutergsm, byc moze, ale ja podalem link do strony/forum na ktorej mozna pobrac generator offline i pominac zupelnie Huawei. Do niektorych modeli dzialal, wlacznie z P8 Lite jesli dobrze pamietam. Do y635 tez sie nada, zreszta sam tutorial pod tamtym linkiem jest pisany wlasnie pod ten model.
  • Moderator - GSM
    @blahfffja nie kwestionuje twojej odpowiedzi bo sprawdzałem stronę którą podałeś. Poinformowałem tylko, że nie można już tego zrobić poprzez stronę Huawei.
    Nie wspominałem już o generatorze bo Ty zrobiłeś to wcześniej. Więc myślałem, ze autor skorzysta z tego rozwiązania.

Pozdrawiam
  • Poziom 5  
    Próbowałem przez generator product id, wpisujac go w skrypcie cmd niby wszystko ok ale nadal zablokowany
  • Poziom 32  
    To sugeruje jednak problem z pamiecia. Moze byc np w trybie tylko do odczytu stad brak odblokowanego bootloadera po restarcie.
  • Poziom 5  
    Rozumie ze dobrze wpisuje ten product id jako kod do odblokowani?
  • Poziom 32  
    Tak. Jesli kod do odblokowania bylby zly, mialbys inny komunikat w fastboocie anizeli OK. Dla pewnosci wrzuc screenshota, ale telefon raczej na straty.
  • Poziom 5  
    Dziękuje wszystkim za zaangażowanie telefon oddany bez efektu usprawnienia.