Jeżeli w obwodzie p.cz. masz polskie filtry ceramiczne FCM istnieje podejrzenie, że któryś z nich ma niepożądane duże tłumienie w paśmie przepustowym, co dodatkowo może zaniżać wskazania. Najprostszy test bez wylutowywania to zwierać wejście i wyjście badanego filtra pojemnością 100nF. Dobre filtry mają tłumienie nie większe niż 6dB.
Trzeba by było pod tym kątem sprawdzić jeżeli masz czym. Polskie filtry słynęły złą właściwością, że często łapały duże tłumienia nawet po kilkanaście dB w paśmie przepustowym. Wskaźnik poziomu sygnału odbieranej stacji w tym odbiorniku do wybitnych również nie należy. Sprawdzałeś wpływ podkówki R203 4k7 na wskazania? A jednocześnie nie ustawić tak, by szum ukf wychylał wskaźnik.
Z serwisówki nie wynika jakie rdzenie ferrytowe są w cewkach w.cz. głowicy (tylko podany symbol diorowski cewki, który tylko diora znała co pod tym symbolem się konkretnie kryło i jakich materiałów użyto). Trzeba by było sprawdzić co się będzie dziać jak masz sprawdzone źródło rdzeni z materiału U11, gdy taki rdzeń podstawimy czy jest jakaś poprawa względem fabrycznych rdzeni.
Jeżeli na końcu pasma wskaźnik nie raczy nawet drgnąć (za słaby sygnał w bloku p.cz.) to do celów strojeniowych proponuję sklecić sobie wyższej klasy wskaźnik na kostce UL1200, ta już reaguje gdy napięcie w bloku p.cz. ma wartość 1mV, a zamyka wskaźnik gdy napięcie p.cz. osiągnie wartość 100mV (powyżej tego napięcia już nic nie przyrasta na wskaźniku z UL1200). Dzięki temu w ogóle będzie cokolwiek widać na wskaźniku, bo reaguje na dużo niższe sygnały. Taki wskaźnik wtedy zapinamy bezpośrednio na wyjście głowicy (kołek 107, wyjście filtra F101 nr 205, jak sygnał tam też będzie za duży to wstawiamy dodatkowy tłumik pojemnościowy lub nawet podkówkę kilkaset Ohmów jako dzielnik napięcia) bo na 13 nóżce UL1211 panuje już zbyt duży sygnał p.cz., który zatka wskaźnik i będzie przez większość czasu wskazywał max. sygnału uniemożliwiając strojenie głowicy. Chyba, że ktoś przypadkiem rozstroił obwody p.cz. LC i nawet na 13 nóżce UL1211 występuje znikomy sygnał p.cz.