Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Peugeot 307cc 2.0 RFN - Peugeot 307 Rfn nie odpala

22 Gru 2018 22:40 387 10
  • Poziom 3  
    Witam.Mam na warsztacie peugeot 307 cc 2.0 benzyna kod silnika RFN
    Przyjechał z problem antipollution system fault I wykazało błąd (cylinder reference sensor 1.coherence), wymieniłem czyjnik polozenia wałka rozrzadu i czujnik wału korbowego.Wszystkie napięcia i masy sprawdzone. Po sprawdzeniu rozrządu okazało się,że był przestawiony na górze o 3 ząbki na każdym wałku.
    Bo zablokowaniu góry i dołu i zalozeniu paska,auto nie odpala ,brak iskry,po kilku próbach zapalił,ale chodzi ja stara $#€£¥,myślicie ,że zawory dostały w dupe?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Mogły zawory lekko dostać i nie ma szczelności. Sprawdź ciśnienie w cylindrach.
  • Poziom 3  
    4495redberet napisał:
    Mogły zawory lekko dostać i nie ma szczelności. Sprawdź ciśnienie w cylindrach.

Dziękuję za odpowiedź,jako że jest przerwa świąteczna nie mam możliwości sprawdzenia.
    Bardzo mnie ten fakt irytuje,lecz nie rozumiem dlaczego nie ma iskry i nie odpala,skoro odpalał i auto przyjechało na kołach 🙄
  • Moderator Samochody
    Bo rozrząd był dobrze a teraz źle ustawiony?
  • Poziom 3  
    ociz napisał:
    Bo rozrząd był dobrze a teraz źle ustawiony?

No właśnie nie był dobrze ustawiony,bo przeskprzeskoczył o 2 zęby na każdym wałku
  • Admin grupy Samochody
    Wał na co ustawiasz? Blokadę? Jak tak to gdzie ona jest?
  • Poziom 3  
    T5 napisał:
    Wał na co ustawiasz? Blokadę? Jak tak to gdzie ona jest?

Wał ustawiony na blokadę.Otwor znajduje się z tylu silnika nad prawą półosią
  • Poziom 22  
    Wałki na piny, a wał na bolec - inny do automatu i manuala.
  • Poziom 3  
    oktawian89 napisał:
    Wałki na piny, a wał na bolec - inny do automatu i manuala.

Wiem o tym,ale główny wątek nie jest o blokadach tylko o problemie z rozruchem,
    po prawidłowym ustawieniu .
  • Poziom 19  
    A nie ma tam gdzie czujnika uderzeniowego. Może wybiło.
  • Poziom 3  
    Problem rozwiązany,koło zębate walka wydechowego do wymiany,kompresja niska,
    Remont głowicy 🙊🙉🙈🔨🔩🔧
    Dzięki za pomoc .
    Temat zamkniety