Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf IV - Woda w bagażniku w nietypowym miejscu

23 Gru 2018 12:12 549 9
  • Poziom 15  
    Witam. Od dłuższego czasu mam problem z dostającą się do środka bagażnika wodą. Woda zbieram się w takim zagłębieniu (żółte strzałki), a potem przelewa się do bagażnika (czerwona strzałka). Wygląda, to tak:

Jest to zdjęcie z lewej strony. Tapicerka bagażnika i plastikowa osłona jest ściągnięta.

Dzieje się, to zawsze po dłuższym deszczu. Po myjni, ani jak leje wodę z butelki po aucie, to nic nie przecieka. Do tej pory wymieniłem uszczelkę lampy i dzieje się, to samo. Skąd w tym miejscu może się brać woda ?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Sprawdź gumowy dławik z przewodami od klapy, dodatkowo sprawdź po zapachu czy to nie płyn spryskiwaczy bo z lewej strony bagażnika powinien iść wężyk do spryskiwacza.
  • Poziom 15  
    Płyn do spryskiwaczy, to nie jest. A sam spryskiwacz tylni działa bez problemu. Jeżeli chodzi o tą gumę przy zawiasach w której są przewody, to nic widzę tam nic co by miało być nie tak. Ostatnio dużo pada i zauważyłem, że po prawej stronie robi się dokładnie, to samo. Woda też zbiera się w tym rowku.

Golf IV - Woda w bagażniku w nietypowym miejscu Golf IV - Woda w bagażniku w nietypowym miejscu

Nie jest jej tyle, co po lewej stronie, ale jest.

Nie mam pojęcia o co chodzi. Chyba będzie trzeba ściągać zderzak tak mi się wydaje.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Sprawdź, czy auto nie było "bite". Może niesolidnie wstawiono elementy karoserii (np. tylna ćwiartka) i nie uszczelniono połączeń elementów blacharskich.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Masz zatkane otworki technologiczne (podłużne około 1 cm na zgrzewie blach). Weź zapałkę lub wykałaczkę i przetkaj.
  • Poziom 15  
    Staszek49 napisał:
    Sprawdź, czy auto nie było "bite". Może niesolidnie wstawiono elementy karoserii (np. tylna ćwiartka) i nie uszczelniono połączeń elementów blacharskich.

Nie wiem czy było bite, ale coś robione było bo zderzak był wymieniany lub malowany. Na pewno nie jest to fabryczny zderzak.

Aleksander_01 napisał:
    Masz zatkane otworki technologiczne (podłużne około 1 cm na zgrzewie blach). Weź zapałkę lub wykałaczkę i przetkaj.

W którym miejscu są te otwory ? Od środka, czy od zewnątrz ?
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Znajdziesz je na złożeniu blach (progi, tył). Widać je tylko od dołu.
  • Poziom 15  
    Zajrzę, do tego przy najbliżej okazji.

Do tego trzeba ściągać tylni zderzak, czy coś ?
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Najpierw zobacz na progach , a potem na tyle. Czy trzeba zdjąć zderzak ? To zależy od konstrukcji danego modelu.
  • Poziom 15  
    Wychodzi na to, że będzie jednak trzeba ściągać zderzak. Woda nie leci z góry przez lampy itd. tylko pojawia się tak jakby od dołu.

Tutaj zdjęcie tego zjawiska z prawej strony:

Od strony tej śruby zaczyna się pojawiać.

Tak jak pisałem na myjni nic nie wychodzi. Musi popadać kilka godzin.