Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samoczynne zużycie wody 0,1 m3 na godzinę - co robić?

sm4rtgym 25 Dec 2018 22:13 6513 73
    jozgo
    Level 39  
    Nie pisałem, że ma to zrobić Tauron czy Górnośląskie Wodociągi, tylko pisałem o metodach.
    Można przecież wykorzystać zwykły mikrofon i czuły wzmacniacz.
    Jak nie to prucie murów albo różdżka.
    z

Dodano po 38 [minuty]:

Jeżeli chodzi o sprawność wodomierza to może jest tak jak z licznikiem energii elektrycznej.
    W razie wątpliwości co do jego wskazań można zgłosić wniosek o jego wymianę.
    Jeżeli był sprawny to ponosi się koszty wymiany jeżeli wadliwy to nic się nie płaci.
  • Multimetr Fluke
    wojtek1234321
    Level 35  
    jozgo wrote:
    Jeżeli był sprawny to ponosi się koszty wymiany jeżeli wadliwy to nic się nie płaci.

A jeżeli uszkodzony i naliczał więcej to zwrócą nadpłatę?
    jozgo
    Level 39  
    Obecnie jak jest nie wiem.
    Kiedyś miałem taki przypadek z gazem.
    Przedsiębiorstwo gazownicze przeanalizowało odczyty za jakiś okres wstecz i wypłaciło rekompensatę.
    Bazowano na średnim wcześniejszym zużyciu.
  • Multimetr Fluke
    Homo_toxicus
    Level 20  
    Panie Kolego Sm4rtgym! Niech Pan zacznie od porady w poście #39- będziemy przynajmniej mieli o czym "dywagować".
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    jozgo wrote:

Jeżeli chodzi o sprawność wodomierza to może jest tak jak z licznikiem energii elektrycznej.
    W razie wątpliwości co do jego wskazań można zgłosić wniosek o jego wymianę.

Ja wykorzystałem fakt, że licznik nie był wymieniony w terminie i z tego powodu zakwestionowałem jego wskazania. Nieważne czy był uszkodzony czy nie, przedsiębiorstwo nie wymieniło go wtedy, kiedy przypadał taki obowiązek. Dlatego w uznaniu swojego zaniedbania, zgodzili się natychmiast założyć nowy licznik a wskazania tamtego uznać za niebyłe.
    Temat został rozwiązany polubownie, chociaż musiałem kuć ścianę i posadzkę (rok po remoncie kapitalnym). Na szczęście nie wyrzuciłem jeszcze kilku pozostałych płytek zarówno ściennych jak i podłogowych, więc teraz wszystko wygląda jak należy, chociaż trójnik musiał być wymieniony (plastik).
    Homo_toxicus
    Level 20  
    retrofood wrote:
    ....Ja wykorzystałem fakt, że licznik nie był wymieniony w terminie i z tego powodu zakwestionowałem jego wskazania. Nieważne czy był uszkodzony czy nie, przedsiębiorstwo nie wymieniło go wtedy, kiedy przypadał taki obowiązek. Dlatego w uznaniu swojego zaniedbania, zgodzili się natychmiast założyć nowy licznik a wskazania tamtego uznać za niebyłe.

Wodomierz autora tematu ma "na blacie" 11/2016 - chyba jeszcze jest "W TERMINIE".
    retrofood
    Homo_toxicus wrote:

Wodomierz autora tematu ma "na blacie" 11/2016 - chyba jeszcze jest "W TERMINIE".

Tym niemniej można szukać jakiegoś punktu zaczepienia aby nie dać się robić w bambuko. Znam historię, kiedy przedsiębiorstwo wystawiło osobie prywatnej fakturę za naprawę (wymianę) rury doprowadzającej wodę do gospodarstwa. I kobieta już była gotowa zapłacić, kiedy ta faktura wpadła mi w ręce. Otóż nie dość, że rura pękła u tej pani w piwnicy, zalewając ją po górną posadzkę(!), woda narobiła jej szkód co niemiara, to kazali jej za naprawę zapłacić! A to była rura przedsiębiorstwa, średnie ciśnienie przed redukcją! Mieli tupet, nie ma co!
    Tylko zadzwoniłem i zagroziłem pozwem o odszkodowanie a faktura od razu została uznana za nieistniejącą. Piwnica natomiast schła przez rok.
    Homo_toxicus
    Level 20  
    retrofood wrote:
    ..Tym niemniej można szukać jakiegoś punktu zaczepienia aby nie dać się robić w bambuko....

Autor oczekuje pomocy po tym, jak szczerze przyznał się do "nieprofesjonalnego" palenia w kotle CO.

Dajmy mu możliwość realizacji porady z POSTU #39 i potem będziemy szukać przyczyny w wodomierzu/instalacji CO/instalacji wody użytkowej.
    retrofood
    Ależ ja mu nie bronię. Tylko instalacja c.o. nie jest nieograniczona i ponad 50 kubików wody nie pomieści. Dlatego optuję za wyciekiem z instalacji i tego bym szukał.
    Homo_toxicus
    Level 20  
    retrofood wrote:
    Ależ ja mu nie bronię. Tylko instalacja c.o. nie jest nieograniczona i ponad 50 kubików wody nie pomieści. Dlatego optuję za wyciekiem z instalacji i tego bym szukał.

Dajmy mu możliwość realizacji porady z POSTU #39
    Rozwiązanie równania z dwiema niewiadomymi jest łatwiejsze niż z trzema niewiadomymi. :D
    retrofood
    Homo_toxicus wrote:

Dajmy mu możliwość realizacji porady z POSTU #39

Nie wiem, czy w święta ruszy.
    Homo_toxicus
    Level 20  
    retrofood wrote:
    ..Nie wiem, czy w święta ruszy.

Nie musi "ruszać w święta". Ważne, że będzie mógł wyeliminować jedną zmienną. :)
    retrofood
    Temat istnieje w innym dziale, zamykam.

Dodano po 18 [godziny] 4 [minuty]:

Na wniosek Autora warunkowo odblokowuję.