Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ESPDUINO D1 R32 z WiFi i Bluetooth (ESP-WROOM-32)

Menowski19 24 Dec 2018 15:20 1098 5
    Menowski19
    Level 5  
    cześć,
    mam 2 szybkie pytania odnośnie płytki Espduino R32 z WiFi i Bluetooth.
    czy można ją używać jako osobny kontroler tak jak arduino, a jeżeli tak to co mam wybrac w programie arduino jako biblioteke? bo jak podpinam pod UNO WiFi to nie działa a biblioteki ESPDUINO nie moge znaleźć.
    dziekuję

zdjęcie mojej płytki w załączniku
    Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
    Menowski19
    Level 5  
    ok, dziekuję.
    będę próbował po świętach i dam znać czy wyszło :)
  • Helpful post
    khoam
    Level 41  
    W Arduino IDE można skonfigurować tę płytkę jako "DOIT ESP32 DEVKIT" lub po prostu "ESP32 Dev Module". Testowałem oba przypadki.
    Co najważniejsze autoreset działa po każdorazowym wgraniu kodu.
    Piny "cyfrowe" i "analogowe" pracują w logice 3V3 - trzeba o tym pamiętać przed instalowaniem nakładek dostępnych dla Uno.
    Minusem jest to, że nigdy nie udaje mi się wgrać kodu z prędkością 921600, więc musiałem przełączyć na 115200.
    Schemat płytki w załączeniu (wygląda na niekompletny, ale tylko taki jest na stronie producenta).

I najważniejsze: LED_BUILTIN jest na GPIO 2 ;)
  • Helpful post
    yarogniew
    Level 9  
    khoam wrote:

Minusem jest to, że nigdy nie udaje mi się wgrać kodu z prędkością 921600, więc musiałem przełączyć na 115200.

Ja wgrywam regularnie na 921600 i to przez dwa HUBY USB. Pierwszy 3.0, drugi 2.0. Teraz będę ostrożniejszy.;) Za to mój zwariował jak użyłem printf(). Ale generalnie jest pięknie.
  • Helpful post
    khoam
    Level 41  
    Po wymianie kabelka USB, na lepszy i krótszy, też wgrywam z prędkością 921600 bezproblemowo, ale dla pewności przełączyłem na 512000 (nie używam Arduino IDE).

yarogniew wrote:
    Za to mój zwariował jak użyłem printf().

To zależy od kontekstu wywołania ;)