Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nagłe duże spadki fps''ów i brak pomysłu co jeszcze zrobić

24 Gru 2018 22:14 321 5
  • Poziom 2  
    witam
    ostatnimi czasy zakupiłem nowego laptopa legion lenovo y530 i mam od pewnego czasu mały problem z nagłymi całkiem sporymi spadkami fps'ów, dam przykład world of warcraft, minecraft, the forest, cube world, wszystkie te tytuły są nie wiele wymagającymi przyjemnymi gierkami i grając w nie na wysokich ustawieniach mając w każdej około 80-120 może nawet więcej fps zdarzają sie dropy do praktycznie 0 ekran dosłownie sie na chwile zatrzymuje i po sekundzie chodzi znowu normalnie i tak co jakiś czas, nie wiem czym może być to spowodowane zmniejszanie grafiki nie daje za dużo, gra dalej działa płynnie z owymi nagłymi spadkami, jeśli chodzi o zużycie dysku pamięci itd to wydaje sie w porządku procesor nie wychodzi ponad 20% pamięć nie więcej niż 40% temperatura zazwyczaj wynosi około 40℃ minimum 80 maximum a podczas gry utrzymuje sie na około 50-60 dysk również nie ma większych problemów i utrzymuje sie na poziomie <10%
    prosiłbym o jakąś pomoc

Karta graficzna: nvidia geforce gtx 1050
    procesor: intel core i7-8750
    dysk: HDD 1TB
    windows 10 home
    pamięć ram 8GB
  • Poziom 2  
    odnośnie kontrolki to takowej nie ma na tym laptopie

jak na złość podczas sprawdzania problem pokazał sie tylko raz kiedy jeszcze wczoraj zdarzał sie co chwila
  • Poziom 2  
    Tragedia z HDD? a co jeśli dodałbym jeszcze dysk SSD, rozwiązało by to problem?
    Jeśli tak to poprosiłbym o jakąś sugestie jaki dysk pasowałby do moich obecnych parametrów (tak jest opcja na dodanie dysku SSD upewniłem sie by to było kiedy zakupywałem laptopa)