Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CORSA B wolne obroty?

gracus7 03 Sep 2005 14:02 4204 8
 • #1
  gracus7
  Level 26  
  witam auto jak w temacie corsa B 1,0 12Vm 99rok silnik X10XE
  nie chce chodzic na wolnych obrotach cały osprzet został wymieniony a na komputerze pokazało ze ma błąd TPS który został zmieniony na nowy oryginalny a silnik nadal nie chce chodzic !po odłaczeniu TPSu silnik pracuje jak złoto ale ma chodzic z podłaczonym TPSem!!!!
  wszelkie czujniki przepływki itd sa wymienione nawet był sprawdzany rozrząd a on nadal nie chodzi

  POMOCY!!!!
 • #2
  ponar
  Level 21  
  Serwis wzywał wszystkie takie pudła na regulację obrotów. Wyglądało to tak że wiercili w przepustnicy dziurę 3mm i wtedy obroty miały być,
  na 100procent dziura nie zaszkodzi. a miałem kiedyś problem też z tps-em w oplu musiałem rozpiłować dziurki aby napięcioe na zamkniętym było mniejsze.
 • #3
  jarek_car
  Level 17  
  corsy nie były wzywane do serwisów na wiercenie przepustnic - taką metodę jako środek środek zaradczy stosowano (przez pewien czas) w silnikach X18 i 20 XEV
  vectra i omega b .
  w twoim przypadku jeśli masz problem z wolnymi obrotami, zapala się kontrolka silnika i czasem dusi się przy przyspieszaniu, to jest duża szansa, że uszkodzony jest nastawnik biegu jałowego (z wbudowanym stycznikiem wolnych obrotów brak TPS w tym modelu) mimo, że jak go zdemontujesz to i silniczek i stycznik działaja idealnie. zgodnie ze środkiem zaradczym opla należy wymienić nastawnik i zmienić oprogramowanie sterownika silnika na nowsze techem.
  gwarantuje , że pomaga - o ile wcześniej sprawdzisz czy rejestruje się usterka nastawnika przepustnicy - diagnoza w serwisie zaoszczędzi ci niepotrzebnych kosztów. dodatkowo polecam zdemontować i dokładnie wymyć przepustnicę oraz przepchać wszystkie kanaliki podciśnień - również pomaga w utrzymaniu wolnych obrotów.
  pozdrawiam jarek
 • #4
  janusz kaczor
  Cars specialist
  Tak jak napisał jarek_car wyczyścić przepustnice (dużo nagaru w środku) ,jezeli to nie pomoże po umyciu konieczne wyresetowanie rwgulacji biegu jałowego Tech 2.
 • #5
  jarek_car
  Level 17  
  witam janusza
  wiesz janusz że czyszczenie i kasowanie rbj nie zawsze pomaga , czesto trzeba zmienić nastawnik zgodnie z tis'em chociaż nie wiem dlaczego bo stary jest dobry ( ta sama oporność uzwojenia silniczka, srawny stycznik wolnych obr, wszystko ok a na starym rejestruje usterki a na nowym nie. podejżewam że chodzi o obciążenie końcowego stopnia mocy w sterowniku przez silniczek bj
  ps co powiesz na moją prośbę o pomoc w zdobyciu softu
  pozdrawiam jarek
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  janusz kaczor
  Cars specialist
  Miałem pare przypadków kiedy dopiero po trzecim lub czwartym kasowaniu pomogło a w tym przypadku kolega pisze że było wszystko podstawione .Temat nastawnika znam, sam je ratuje.Opiłki miedzy celami komutatora powodują gwałtowny wzrost poboru prądu przez nastawnik,a sterownik tego nie lubi.A co do programu dla jarka niestety niemam dostępu.
 • #8
  qbadm
  Level 19  
  Prawdopodobnie masz rozjechany silnik krokowy. Wymień go i zresetuj błędy. Powinno pomóc

  Pozdro
 • #9
  gracus7
  Level 26  
  niestety silnik krokowy też został wymieniony i nadal jest problem