Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei P9 Lite - Reset i konfiguracja dla nowego użytk.

25 Gru 2018 00:17 1029 7
  • Poziom 14  
    Po ponad roku użytkowania sprezentowałem synowi na gwiazdkę (sam mam już P20)
    Niestety po resecie ciągle chce się logować moimi starymi danymi.
    Udało mi się jakoś nawet sklonować telefon syna wpisać jego odcisk palca , po czym ponownie ekran z prośbą o logowanie starymi danymi. Jak usunę swoje dane ze starego konta to czy nie zniknie ono również z nowego P20?

Co mam po kolei zrobić, żeby sprezentować swój własny telefon swojemu własnemu synowi?
  • Poziom 16  
    Najlepiej usunąć wszystkie dane z konta i potem założyć konto od nowa. Powinno pomóc. Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Usunąć konto Google?

Nie da rady, o ile zdjęcia i inne dane mogę skopiowac, to adres email jest wykorzystywany i nie mogę go skasować.
    -----------------------------------------------------------------------------------

Nie usuwałem konta z Google, bo wtedy straciłbym kompletnie możliwość zalogowania się.

------------------------------------------------------------------------------------

Chyba rozwiązałem problem.
    Przed resetem należy dopisać kolejną tożsamość do telefonu (w tym wypadku tożsamość syna). Po zalogowaniu się pierwszy raz nową tożsamością robimy reset i wtedy już kolejny raz możemy zalogować się nową.
  • Poziom 20  
    Jeśli dobrze rozumiem, uaktywniła się blokada frp. Podaj normalnie dane starego konta google, po przejściu blokady normalnie zdefiniujesz nowe konto. To tylko zabezpieczenie przed kradzieżą, dość upierdliwe co prawda... Chyba że się mylę, pomogłoby zdjęcie ekranu z żądaniem danych.
  • Poziom 14  
    Dwie sekundy wcześniej wysłałem :D

Dziękuję wszystkim za pomoc- problem rozwiązany.

Wesołych Świąt
  • Poziom 32  
    Bazyl napisał:

Przed resetem należy dopisać kolejną tożsamość do telefonu (w tym wypadku tożsamość syna). Po zalogowaniu się pierwszy raz nową tożsamością robimy reset i wtedy już kolejny raz możemy zalogować się nową.

Wlasciwym rozwiazaniem jest albo usuniecie wszystkich dodanych kont Google (i Huawei dla pewnosci jesli ktos z takiego tez korzystal) z telefonu albo wlaczenie opcji Odblokowanie OEM w ustawieniach programistycznych przed resetem. Pierwsza opcja po prostu sprawi, ze telefon nie bedzie juz przypisany do zadnego konta. Druga calkowicie wylaczy ta funkcje.
  • Poziom 36  
    Bazyl napisał:
    Usunąć konto Google?

Nie da rady, o ile zdjęcia i inne dane mogę skopiowac, to adres email jest wykorzystywany i nie mogę go skasować.
    -----------------------------------------------------------------------------------

Nie usuwałem konta z Google, bo wtedy straciłbym kompletnie możliwość zalogowania się.

A zrozumiałeś to jako usunięcie konta google, czy usunięcie dowiązanego telefonu do konta google ?
    Dodałeś użytkownika do telefonu, mogłeś go usunąć, czyli swoje konto odczepić od telefonu, telefon byłby bez skojarzonego konta google, gotowy na przyjęcie nowego konta. Po resecie nie musiałbyś logować się swoimi danymi, bo telefon nie byłby już twój.
    Pomyśl co zrobić w przypadku sprzedaży telefonu, sprzedasz go ze swoim kontem, i syna, by nowy nieznajomy nabywca uczył się jak hackować wasze adresy mailowe ? Wyszedłeś obronną ręką, ale zadziała to w tym przypadku ?