Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Be Quiet! Straight Power E9 - Oznaczenie pinów na złączu PCI-E

25 Gru 2018 14:52 354 4
  • Poziom 9  
    Witam

Posiadam zasilacz jak w temacie. Zakupiłem kartę graficzną, która potrzebuje dodatkowego zasilania 8-pin. Niestety nie mam kabla zasilającego pcie. Pożyczyłem takowy od znajomego, ale karta w ogólne się nie odpala.
    Po szperaniu forów i tematów różnych okazało się ze piny na złączu karty nie odpowiadają pinom na złączu z zasilacza (nie są w standardowych miejscach). Czyli np na wyjściu przewodu zasilającego mamy trzy piny po 12V po kolei, natomiast na zasilaczu są to pierwsze dwa piny a trzeci z dołu pod pierwszym. Dlatego też standardowy kabel nie zasila karty. Musi być oryginalny przewód producenta bo pewno sobie ustawili swoje miejsca.
    Moje zapytanie do Was, czy ktoś ma taki zasilacz i podpowiedziałby, który kabel z którym połączyć aby piny się zgadzały?
    I czy wystarczy odpowiednio podłączyć plusy ze sobą czy jeszcze inne piny mają znaczenie typu sense A i B na wyjściu z zasilacza?
    Za wszelkie podpowiedzi i porady z góry dzięki.

Swish
  • HelukabelHelukabel
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 9  
    sosarek napisał:
    Przecież są odpowiednie adaptery chociażby z Molexów - co to za karta?

Asus Strix GTX1070, mógłbym sam połączyć odpowiednie kable ze sobą, gdybym znał oznaczenia pinów na zasilaniu pcie.
    na karcie wiadomo jaka jest kolejność.
    Poniżej zdjęcie pinów w miejscach standardowych i drugie zdjecie tego zasilacza z kablami oryginalnymi których nie posiadam, jak widac zółte plusy są w innych miejscach.
  • Spec od monitorów
    Zazwyczaj jak na foto. (prawy_dół)

Ale czy z Be Quiet! Straight Power E9 ?
    Model E9 580W opisany Link
    FSP6600 PFC (ko­rek­cja współ­czyn­ni­ka mo­cy) i PWM
    WT7579 "watchdog"

p.s
    Możliwe miksy na pinach Link
    Oraz Link
  • Poziom 9  
    Jeśli ktoś posiada zasilacz be quiet o takich złączach i kable, wtedy najlepiej by podpowiedział ktore piny z którymi są połączone, ciężko tak kombinować po roznych schematach i kombinacjach. Przegladalem rowniez cale instrukcje obslugi tych zasilaczy, niestety przewdy tylko sa rozrysowane pogladowo, brak konkretów.