Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klucz sieciowy - zabezpieczenie sieci bezprzewodowej

25 Gru 2018 15:17 771 19
  • Poziom 6  
    Kupilem laptopa Huawei Matebook D 15.6. Laptop skonfigurowany. Jednak ostatnia czynność to problem ,z lącznością bezprzewodową WiFI.
    Komputer wykrywa kilka sieci jak Multmedia, marcin,ninjaxxx,TP-Link xxxxx ,itd. .Ale , gdy przychodzi wpisanie klucza sieciowego zabezpieczen ,to jest problem .Bo go nie znam. Jak go odzyskać ?.
    W polączenia sieciowe> bezprzewodowe> wlaściwosći w moim Acer Aspire znalazlem
    SSID Mobilserwis (nazwa od serwisu ktory mi naprawial laptop (system) !)
    Uwierzytelnienie sieciowe WPA2-PSK
    Szyfrowanie danych AES
    Klucz sieciowy 8 kropek ? Nie ma mozliwośći sprawdzenia co to za nazwa w stylu Pokaz klucz w tym panelu

Ogolnie to nie wiem jak wlączyć to WiFi w tym nowym laptopie. Nie znam klucza (hasla) i nie mam w nim internetu. Do tej pory w Acer Aspire (stary model), internet mam przewodowo poprzez kabel Ethernet z modemem od Multimedia.
  • Poziom 43  
    Korzysta się z własnego wi-fi a nie z cudzego.
  • Poziom 15  
    Podpinasz laptop przewodem do routera, logujesz się i odczytujesz hasło. Jest też możliwość inna - reset ustawień routera, ale to się wiąże z całą konfiguracją.
  • Poziom 6  
    Robert B napisał:
    Korzysta się z własnego wi-fi a nie z cudzego.

Sorry. Ale do tej pory nie korzystalem z Wi Fi. Nie mam wiedzy o tej technologii. Rozumiem że dostępne sieci podpisane takie jak marcin,donek itp. To są osoby ktore korzystają z WiFi w pobliżu ?.Ja powinienem z podpisanej sieci Multimedia xxxx ? Bo takiego mam operatora.
  • Poziom 43  
    Z dokumentacją swojego routera powinieneś dostać i klucz.
  • Poziom 6  
    Super_technik napisał:
    Podpinasz laptop przewodem do routera, logujesz się i odczytujesz hasło. Jest też możliwość inna - reset ustawień routera, ale to się wiąże z całą konfiguracją.

Pierwsza opcja nierealna ,gdyz w laptopie Huawei nie ma takiego dużego wejścia pod ten kabel Ethernet . Są glównie plaskie wejscia jak USB 2x, HDMi, zasilacza, sluchawki. Takze ,ani przewodowo ,ani bezprzewodowo. Pojęcia nie mam co juz robic. Zalzezy mi żeby bylo bezprzewodowo .Tak żeby nie ciągnąc kabla z dużego pokoju pod dywanami przez przedpokój do malego pokoju.

Dodano po 6 [minuty]:

Robert B napisał:
    Z dokumentacją swojego routera powinieneś dostać i klucz.

Dobrze zobacze w umowie . Choć jak pisalem wyzej laptop Acer (stary) ,byl robiony system i tam podpisane jest SSID Mobilserwis (czyli ta firma serwisowa co robila laptop) i klucz sieciowy z osmioma kropkami (zaszyfrowny) . Moze oni zmienili nazwe tego hasla/klucza.

Dodano po 24 [minuty]:

w umowie instalacji sprzetu jest chyba ten klucz login mmhywxxx ( x trzy cyfry) wAdnotacje techniczne DE .Brak adresu IP modemu czy bramy. Jest tez dostep do interetu HFC czy Sprzet operatora CPE .Ale chyba te rzeczy są maloważne.
  • Poziom 43  
    pawel2678 napisał:
    gdyz w laptopie Huawei nie ma takiego dużego wejścia pod ten kabel Ethernet

Poszukaj:
    Adapter USB na RJ45
    Są od 12 PLN

• Poziom 6  
    aha, to jeszcze adapter ? .Super. Ciekawe skad go teraz wezmę ?. Z tej umowy znalazle jeszcze na ostatniej stronie Modem ON nr.identyfikujacy
    ZNTS ( S ? nie wyraznie napisane !) B19605(2 lub 1 nie wyraznie napisane !)7 . Takze 11 znakow.
  • Poziom 43  
    pawel2678 napisał:
    Ciekawe skad go teraz wezmę ?

Z Allegro. Ale skoro szkoda ci 12 zeta, to nic nie poradzimy.
  • Poziom 6  
    Robert B napisał:
    pawel2678 napisał:
    Ciekawe skad go teraz wezmę ?

Z Allegro. Ale skoro szkoda ci 12 zeta, to nic nie poradzimy.

Nie chodzi o pieniadze. Skoro dalem na laptop 2700 zl ,to na 12 zl mnie nie stac ?. Widzialem juz na Allegro ten adapter. Kupie na miejscu w elektronicznym pewnie drożej ,ale bez czekania na przesylke. Chodzilo mi o to skad teraz go wezmę .Sklepy dopiero w czwartek otwarte !.
    Takze na ten moment nic nie zdzialam bez tego adaptera ?. Dodam że mam tez kiedys kupionego routera TP LINK TL-WR720N z kalem ethernet i zasilaczem,lecz go nie używam. Moze zamiast przeciągac kabel z pokoju (gdzie jest modem) do pokoju to ten router mi sie przyda do podlączenia adaptera i tego kabla podwojnego Ethernet z routera TP LINK.
  • Poziom 43  
    pawel2678 napisał:
    Takze na ten moment nic nie zdzialam bez tego adaptera ?

A gdzie masz zamiar wetknąć ten kabel sieciowy?? W ...??
  • Poziom 6  
    druga koncowka kabla Ethernet z routera TP LINK do adaptera Klucz sieciowy - zabezpieczenie sieci bezprzewodowej
  • Poziom 43  
    pawel2678 napisał:
    do adaptera

który najpierw musisz kupić.
  • Poziom 6  
    Robert B napisał:
    pawel2678 napisał:
    do adaptera

który najpierw musisz kupić.

oczywiscie to zrobie .Bo jak ma to teraz zrobic ?. Takze do czwartku. W razie problemów będe pisal.
  • Poziom 11  
    Zresetuj tego tp-linka, podłącz go pod modem, skonfiguruj jak tutaj https://www.tp-link.com/pl/faq-417.html .
    Ten internet z Multimedii masz razem z WiFi ? Jeśli będziesz chciał łączyć wszystkie urządzenia z TP-linkiem przewodowo i bezprzewodowo to najlepiej gdybyś się skontaktował z Multimedią czy można zmienić tryb pracy ich modemu na bridge i wówczas ponownie trzeba by było zmienić ustawienia TP-linka i podłączyć pod WAN.
  • Poziom 6  
    modem z multimedia Klucz sieciowy - zabezpieczenie sieci bezprzewodowej Klucz sieciowy - zabezpieczenie sieci bezprzewodowej
    router tp link z wbudowanym punktem dostępowym b,g,n WiFi (kupiony)
  • Poziom 11  
    To jest dekoder a nie modem. Nie masz tam jeszcze modemu ? Od czego idzie ten kabel ethernet podłączony pod dekoder ?
  • Poziom 6  
    Ok dekoder nie modem. Jest jeszcze router Zhone i w nim jest kabel siecowy ktory ciagnie sie przez pokoje do laptopa [Klucz sieciowy - zabezpieczenie sieci bezprzewodowej Klucz sieciowy - zabezpieczenie sieci bezprzewodowej
    w tym routerze Zhone jest tez podpiety kabel (szary) Ethernet ktory jest podlaczony z dekoderem.
  • Poziom 11  
    No to pod ten kabel który idzie od Zhone do laptopa podepnij tego tp-linka pod LAN i ustaw go jak tutaj (możesz użyć starego laptopa ) https://www.tp-link.com/pl/faq-417.html tylko wcześniej daj reset tego tp-linka jak nie znasz hasła. Zdjęcie tego Zhone mało widoczne, pierwsze przy próbie powiększenia pokazuje zdjęcie TV. Nie widać czy on ma WiFi, te lampki zielone co się świecą to przy czym, masz tam na pewno napisane.
  • Poziom 6  
    lepsze fotki tego routera zhone Klucz sieciowy - zabezpieczenie sieci bezprzewodowej Klucz sieciowy - zabezpieczenie sieci bezprzewodowej
    Swieca sie Power,Lan,Optical

Dodano po 52 [minuty]:

te co sie nie swieca to Update, Alarm,Pots