Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny DIY + "dedykowany" im LM3886 2x30W o dobrym brzmieniu.

katakrowa 04 Sty 2019 20:12 6864 30
    katakrowa
    Poziom 20  
    tytka napisał:
    Ten układ, który zastosowałeś, to nic innego, jak część (ta od basów) podstawowego pasywnego układu regulacji barwy dźwięku. (Schemat pełnego takiego układu masz w swoim poście, przy symulacjach regulatora.)

No własnie nie ma pełnego - nie ma orpowiedników R2 i R3 z Twojego schematu ( owszem jest część regulacji tonów wysokich ale to jednak ciągle nie to samo ).
    Kolumny DIY + "dedykowany" im LM3886 2x30W o dobrym brzmieniu.

tytka napisał:
    (A z tą separacją ikonek w tym przypadku, też bym miał pomysł, np takie separatory z pasków laminatu i klej epoksydowy.)

I to chyba najsensowniejsze rozwiązanie... Dzięki. Już kombinowałem z wypalaniem kółek w gąbce ale straszny smród przy tym jest :-)

HD-VIDEO napisał:
    Źle zaprojektowana płytka i tyle; widać na pokazanym przykładzie jak złe są prowadzone ścieżki

Nie przeczę jednak to nie ma nic do rzeczy.
    Ciągle w przypadku długich ścieżek dioda powinna być jak najbliżej cewki przekaźnika. Dlaczego tak jest już napisałem w poprzednim poście. Sam fakt istnienia diody w 2803A niewiele pomoże.

Może kolega napisać jakie błędy popełniłem w prowadzeniu ścieżek? Na przyszłość chciałbym nie popełniać błędów a jak ktoś mądrzejszy o tym nie napisze to się nie dowiem. Inni, którzy czytają temat być może też by skorzystali. Wydaje mi się także bardzo mało merytoryczne "wytykanie błędu" nie podając uzasadnienia ani nawet wskazania tego błędu. Szczególnie jeśli rozmowa toczy się na forum o charakterze technicznym.
  • Relpol przekaźniki