Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki czujnik ruchu zamontować do sterownika oświetlenia schodów S-H1?

kubatj123 25 Gru 2018 23:44 135 1
  • #1 25 Gru 2018 23:44
    kubatj123
    Poziom 9  

Witam.
    Chciałbym żeby ktoś fachowym okiem spojrzał na mój plan. I ewentualnie zasugerował jakieś racjonalne rozwiązanie.

Zamierzam zakupić sterownik podświetlenia schodów S-H1,

Numer aukcji: 7453845478

włączany za pomocą wyłączników zwiernych (dzwonkowych).

Chciałbym, aby uruchamiał się automatycznie po wykryciu ruchu przy wejściu na schody i zejściu ze schodów i ewentualnie z wyłączników schodowych po to żeby w razie czego móc zapalić oświetlenie schodów "na stałe" poprzez wyłączniki schodowe. Nie wymieniam celowo włączników dzwonkowych bo takowe też zamontuję.

Dołożyłem dwa czujniki ruchu dół/góra), które załączają dwa przekaźniki czasowo/chwilowe (dół/góra), które podają sygnał (2s) na wyjście wyłączników dzwonkowych (dół/góra), które załączają sterowniki. Dołożyłem również dwa wyłączniki schodowe do załączania i rozłączania oświetlenia schodowego.
    Dołożyłem także diody prostownicze (zapobiegną załączeniu np. następnego schodka przy załączeniu pierwszego) ale nie wiem czy w dobrych miejscach je zamontowałem, i jeszcze jedną diodę prostowniczą dołożyłem do zablokowania minusa idącego ze sterownika ( również nie wiem czy potrzebna).

W instalacji tego sterownika nic nie jest napisane odnośnie czujników ruchu ani o tym że można załączyć oświetlenie na dłuższy czas (chodzi o czas nieustalony).
    Nie chce próbować zastosować włączników schodowych do wejść dzwonkowych bo może to się skończyć źle.

Przesyłam dwa zdjęcia, jedno zdjęcie to jest schemat bez przeróbek a drugie z przeróbkami.

Z góry dziękuję za propozycje.
    Pozdrawiam.

0 1
  • #2 26 Gru 2018 17:05
    kubatj123
    Poziom 9  

Aktualizacja problemu.

Pojawił się następny problem a mianowicie wchodząc po schodach na górę załączy mi się dolny czujnik ruchu, i jak już wejdę na górę to "złapie" mnie górny czujnik ruchu i będzie odliczał swój ustalony czas i żeby tego ominąć to wymyśliłem że dołożę jeszcze dwa przekaźniki.

0