Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda traktorek kosiarka - Honda HT-R 3009. Czy mogę stosować mieszankę paliwa

26 Gru 2018 14:15 483 14
  • Poziom 9  
    Witam.
    Jesienią kosiłem trawę ale zapomniałem, że do tego traktorka należy wlać olej.
    Trochę ją przegrzałem, mocno kopci siwym dymem. Jak się nagrzeje to traci moc. Oddałem do naprawy.
    Teraz tak sobie myślę: teren mam pagórkowaty, trochę pochyłości jest. Jeżeli bym do paliwa dodał "kapkę" oleju to może bym tym sposobem uniknął ponownego zatarcia silnika (obecnie nie został zatarty, ale pierścienie trzeba wymienić).
    Ta kropla oleju w paliwie robiłaby jako smarowanie silnika podczas koszenia pochyłości.
    Dobry to pomysł?
  • Poziom 21  
    Zapomniałeś wlać olej do czego? Do silnika? To czterosuw?
  • Poziom 33  
    Traktorek to zapewne czterosuw i lanie oleju do paliwa nic nie da bo paliwo w tym silniku trafia tylko do komory spalania, a nie jak w dwusuwie że smaruje cały układ korbowy.
  • Poziom 12  
    Sprawdź sobie w instrukcji na jakich pochyłościach może pracować ten silnik i porównaj ze swoim terenem, jeżeli dolejesz oleju do paliwa w czterosuwie to nic to nie da, a może jeszcze zaszkodzić bardziej.
  • Poziom 9  
    12pawel napisał:
    Traktorek to zapewne czterosuw i lanie oleju do paliwa nic nie da bo paliwo w tym silniku trafia tylko do komory spalania, a nie jak w dwusuwie że smaruje cały układ korbowy.

Myślałem, że pomoże. :cry: :oops:
    Jeżeli dobrze pamiętam to dopuszczalna pochyłość to około 12-15 stopni.
    Ja chwilami mam więcej. Oczywiście mam i teren równy jak stół.
  • Poziom 21  
    Czyli pracowałeś silnikiem bez oleju? Ciekawe w jakich okolicznościach do tego doszło.
  • Poziom 9  
    jarekstryszawa napisał:
    Czyli pracowałeś silnikiem bez oleju? Ciekawe w jakich okolicznościach do tego doszło.

Może nie do końca bez oleju a może i tak. Nie wiem. Wiem tylko, że jak odkręciłem zawór gdzie wlewa się olej to buchło żarem i niebieskim dymem.
    Oleju nie dolewałem chyba z rok. Jak dolałem to wlałem chyba około 1 L. na gorący silnik. Może to pomogło, że prawdopodobnie silnik do uratowania.
    Nie skojarzyłem, że trzeba pamiętać o sprawdzeniu poziomu oleju. Sam nie wiem jak to mogło się stać .... ale stało się. Traktorek palił, kosił, mocny był więc .... zapomniałem.
  • Poziom 43  
    @kawo Ty to tak na serio ? Mózg się lasuje.....Instrukcje przeczytał, że do nachylenia 15 stopni może pracowac ta kosiarka, ale o oleju już nic.(ilość, rozdzaj i terminy wymiany). Wiecie, ja do tych ,,chinoli" ( generator, traktorek etc), leje Castrol GTX zaraz po zakupie, biorac poprawkę na spasowanie fabryczne tych silników, materiały i skłonność do zacierania sie. Ale do rzeczy - jakiej rady potrzebujesz od Forum ?
  • Poziom 9  
    Krzysztof Kamienski napisał:
    @kawo - jakiej rady potrzebujesz od Forum ?

Wiem, głupio to wygląda ale było jak było. Radę już otrzymałem. NIE lać mieszanki do zbiornika paliwa.
    Taka myśl przyszła mi do głowy gdy sprawdzałem stan oleju. Jak się wleje nowy olej to na tej "szabelce" nic nie widać. Nie wiadomo czy nadal za mało, czy wystarczy, czy już może przelałem.
    Myślałem, że jak wleję mieszankę to w razie chwilowego (teoria) braku oleju - mieszanka pomoże.
    Pozdrawiam. Dziękuję za poradę.
  • Poziom 43  
    kawo napisał:
    Jak się wleje nowy olej to na tej "szabelce" nic nie widać.
    Widać, widać Kolego, tylko trzeba ją wyjć, wytrzeć do sucha i włożyc raz jeszcze.
  • Poziom 12  
    Jak lejesz olej to musisz odczekać chwile zeby spłynął z tego lejka do wlewania i wtedy po minucie -trzech zalezy jak zimny jest olej wyciągasz bagnet wycierasz ścierką i wkładasz spworotem i wtedy widać.
  • Poziom 9  
    Pytanie
    Czy ta kosiarka (zdjęcia w połowie tego tematu) ma korpus tj. osłonę noża z aluminium czy zwykła blacha. Jak to sprawdzić ?

Dla mnie laika wygląda jakby aluminiowa, nic nie rdzewieje ale w tej obudowie miałem taki nieduży wyłom , jakby uszczerbek i został zaspawany jakimś innym materiałem.
    Słyszałem, że aluminium nie można spawać.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Przyłóż magnes,aluminium jest niemagnetyczne, blacha stalowa tak.
  • Poziom 9  
    jerry1960 napisał:
    Przyłóż magnes,aluminium jest niemagnetyczne, blacha stalowa tak.

OK. Dzięki. :D
    Pozdrawiam