Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Renault master II 06r, świecąca się kontrolka oleju i stopy na czerwono

26 Gru 2018 14:58 576 9
  • Poziom 6  
    Witajcie.Moj problem z Renią polega na tym ,że podczas jazdy zapala mi się czerwona kontrolka oleju i Stopu,przy mocniejszym wciśnięciu gazu.Po chwili gasną.Po jakims czasie to samo...Stan oleju jest dobry.Co może być tego przyczyną?
  • Poziom 6  
    Po dłuższym rozgrzaniu oleju, kontrolki już nie zapalają się,i wszystko jest ok.Nie widzę różnicy podczas jazdy,przy zapalonych kontrolkach i wtedy gdy zgasną.Silnik nie traci mocy.Zadnych stuków nie słychać,silnik nie chodzi głośniej...
  • Poziom 43  
    Świeci się napis STOP czy światła stop z tyłu auta? Sprawdzić ciśnienie oleju czujnikiem zegarowym, jeśli jest niskie to szukać przyczyny mechanicznej, jeśli poprawne-elektryka. Przy niektórych silnikach, nawet jak jest niskie ciśnienie oleju będzie pracował do końca (aż się zatrze) poprawnie, znam przypadek zatartego silnika gdzie jedynym objawem była kontrolka oleju, więc trzeba zweryfikować. Być może nie ma smarowania ale jeszcze jest coś do uratowania, a nawet jeśli nie, następnym objawem może być po prostu rozerwanie silnika w czasie jazdy.
  • Poziom 6  
    Świeci się kontrolka Stop(napis). Masakra,teraz to mnie Pan wystraszył.Jutro sprawdzam to ciśnienie czynnikiem zegarowym i zaraz odezwę się.Tymczasem dziękuję...
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Żeby nie narobić sobie poważnych kosztów ja bym zrobił tak. Auta już nie męcz bo może się skończyć grubo. Ciśnienie do sprawdzenia jak najbardziej. W silniku 2,5dci smok pompy ma bardzo mały otwór i lubi się sitko przytkać (zdjęcie dla zobrazowania). Zrzucił bym miskę i sprawdził pompę oleju. Trzeba ją rozebrać i zobaczyć czy nie jest przytarta. Koszt nowej oryginalnej pompy to ok 300zł. Robota prosta. Przy okazji umyj miskę.
    Na jakim oleju jeździsz?

Renault master II 06r, świecąca się kontrolka oleju i stopy na czerwono
  • Poziom 6  
    Jeżdżę na elfie 10W-40. Pompa wody była wymieniana w zeszłym roku,przy wymianie wtrysków,ale dzięki, jutro to się ogarnie, myślę,że coś może być na rzeczy.Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    18Beata napisał:
    Jeżdżę na elfie 10W-40.

Ja bym lał 5W.. ale to raczej nie tu tkwi problem.

18Beata napisał:
    Pompa wody była wymieniana w zeszłym roku

Pisałem o pompie oleju, nie wody.
  • Poziom 6  
    Dziękuję pp_pablo!!! Miałeś rację,zatkane było to sitko smoka pompy oleju.Wyczyszczone i pięknie!Nie będę się niepokoić!A ciśnienie oleju jest ok.Dzięki serdeczne za pomoc.Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    Dziękuję pp_pablo!!! Miałeś rację,zatkane było to sitko smoka pompy oleju.Wyczyszczone i pięknie!Nie będę się niepokoić!A ciśnienie oleju jest ok.Dzięki serdeczne za pomoc.Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Wyczyszczone sitko smoka oleju,miska olejowa. Kontrolki nie zapalają się niepotrzebnie.Problem rozwiązany.Dziekuję