Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Automapa nie działa - VORDON 7 -

26 Dec 2018 15:50 6213 9
  • Level 1  
    Cześć. Mam problem z AutoMapą - tata dotychczas używał urządzenia Mio (model raczej nieistotny) wraz z kolejnymi wersjami Automapy. Problem był taki, że jedne wersje działały, drugie nie. Nie mam pojęcia dlaczego, ponieważ wszystkie były instalowane tak samo i na tym samym nośniku. No więc na święta tato dostał nawigację Vordon 7. Ostatnia wersja Automapy nie działała na wspomnianym Mio i jak się okazuje nie działa też na Vordonie. Na nowym urządzeniu aplikacja poprawnie się włącza, sprawnie reaguje, ale... Nie nawiguje. Nie reaguje na zmiany położenia, mimo aktywnego sygnału GPS. Jak temu zaradzić? Chyba wybór urządzenia przy instalacji AM na karcie nie ma znaczenia, skoro i tak ustawiam ścieżkę w ustawieniach Vordona... Więc gdzie problem?
  • Level 34  
    fajnie_jest wrote:
    Cześć. Mam problem z automapa

Jedno podstawowe pytanie:
    Z podanych modeli urządzeń sądzę że to wersja na system Windows CE. Jaka AutoMapa (wersja i numerek programu), system na którym działa (wersja Windowsa). I drugie to czy wersja oryginalna, legalna, z licencją czy patchowany pirat?
    Dodam tylko to, że od wersji programu AutoMapa 6.25.1 pirackie, patchowane wersje nie działają i nic do tego ma urządzenie, niezależnie na jakim - nie działa. Jedyne wyjście to wersja z pełną legalnością, licencjonowana (te działają bez problemu).
    Wersje skrackowane, oczywiście instalują się bezproblemowo, ale nie działają jak trzeba i już.
    Jednocześnie przypominam że używanie skrackowanych programów jest nielegalne.
  • Level 23  
    Co to znaczy "Automapa nie działa" ?
    Nie uruchamia sie w ogóle (z pliku automapa eu.exe), czy po starcie się zawiesza?
    To pierwsze - przeinstalować (bez wybierania dodatku podczas instalacji), to drugie- program skopiować do Vordona, na karcie zostaw tylko folder MAPS
  • Level 34  
    jajacekpl wrote:
    Co to znaczy "Automapa nie działa" ?

fajnie_jest wrote:
    Na nowym urządzeniu aplikacja poprawnie się włącza, sprawnie reaguje, ale... Nie nawiguje. Nie reaguje na zmiany położenia, mimo aktywnego sygnału GPS.

Typowy objaw nie działania spatchowanej, skrakowanej Automapy na Windows CE, wersji 6.25.1, wersja 6.24 jeszcze działała prawidłowo.
    Nie twierdzę że autor wątku fajnie_jest używa pirackiej wersji, ale piszę to co wiem i co stwierdzili na wielu innych forach, a z opisu w temacie to jest najbardziej pasujące do innych opisów w podobnych tematach.
  • Level 23  
    Sorki, nie doczytałem - święta mi zaszkodziły na wzrok.

Ale wg mnie zamrażanie raczej spowodowane jest słabym sprzętem - np. jakośc czytnika kart (szybkość), bo AM zawsze była strasznie wymagająca. Podobny objaw miałem w ModeComie MX3 z legalną AM, pomogło przeniesienie programu do urządzenia
  • Level 34  
    jajacekpl wrote:
    Ale wg mnie zamrażanie raczej spowodowane jest słabym sprzętem - np. jakośc czytnika kart (szybkość), bo AM zawsze była strasznie wymagająca. Podobny objaw miałem w ModeComie MX3 z legalną AM, pomogło przeniesienie programu do urządzenia

No masz rację, ale jak widzisz do tej pory nie dowiedzieliśmy się kompletnie nic poza tym "że nie działa", a jakiej wersji programu używa autor tematu, jakie ustawienia itp. rzeczy, w ogóle brak jakiegokolwiek odzewu, autor pytający uporczywie milczy... Czyli trzeba być wróżbitą...

Dodano po 3 [minuty]:

jajacekpl wrote:
    Ale wg mnie zamrażanie raczej spowodowane jest słabym sprzętem

A właśnie takie objawy i jeszcze dużo innych, podobnych, ma wersja 6.25.1 "z cukierkiem"...
  • Level 9  
    I co?? Działają już te wersje 6.25.1?? Czy nadal zawiesza się po paru minutach??? Ktoś próbował??
  • Level 34  
    Nie wiem czy działają, wersja "legal" na win CE, chyba działa bez problemu. Ja teraz korzystam z legalnej wersji na "andruta" i działa bez problemu, chyba już skończyłem z wersją win CE. Podobno można znaleźć "skrackowane" wersje AM na win CE, krążą w necie, ale wersje 6.24 z nowymi mapami, ale nie wiem jak to działa i czy dobrze, podobno tak....
  • Level 9  
    62.4 działa bez problemu a 6.25.1?
  • Level 9  
    A po co wam 6.25.1 ? jak 6.24 działa bez problemu z nowymi mapami i niczym się nie różni praktycznie od 6.25 ??