Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta C35 - Kalibracja Urządzenie Zawieszone

26 Gru 2018 20:27 615 5
  • Poziom 3  
    Maszyna uruchamia się. Kalibruje się na wyświetlaczu piszę Gotowa i na dole napis trwa kalibracja i wisi. I nic nie można zrobić
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    Jeśli masz możliwość spróbuj podmienić dysk twardy/ ew. sprawdź czy w maszynie wgl jest zamontowany. Kilka razy przyszły do mnie urządzenia bez Hdd i urządzenia dziwnie wolno pracowały lub zawieszały się po kilku minutach od włączenia. Może w twoim przypadku to właśnie to. Powodzenia i czekam na odpowiedź odnośnie efektów działań
  • Poziom 12  
    Dysk jak dysk ale w tych machinach problemem jest skaner. Czasem wyświetli błąd a czasem nic się nie dzieje. Nie pomaga wymiana samej lampy tylko całego skanera. Jak już uruchomisz urządzenie to koniecznie ustaw czas uśpienia na możliwie najkrótszy. W innym przypadku lampa świeci cały czas, grzeją się plastiki aż żółte się robią a po jakimś czasie efekt jak opisujesz.
  • Poziom 12  
    Jeżeli problemem jest skaner to powinien pojawić się błąd 9401 (nawet po kilku minutach z komunikatem "kalibracja" na ekranie). Może nie serwisuję zbyt wielu takich kopiarek ale chyba w trzech w których pojawił się taki błąd wyeliminowałem go czyszcząc lustra i świetlówkę (bardzo delikatnie) i jak do tej pory problem nie pojawił się w nich ponownie. Lustra idzie bardzo wygodnie wyjąć z modułu skanera, świetlówkę z ramką też bez problemu można zdemontować. Ustawienie czasu uśpienia na możliwie najkrótszy nie jest moim zdaniem najszczęśliwszym rozwiązaniem gdyż przed każdym zadaniem kopiowania ale i drukowania kopiarka będzie się kalibrować i niestety na każdą pojedynczą kartkę trzeba dość długo czekać.
  • Poziom 12  
    Oczywiście z uśpieniem masz rację (czas) i nie masz. A nie masz z tego powodu, że od ciągłego świecenia lampy robią się żółte plastiki i coś też dzieje się z paskiem bieli. Po jakimś czasie kopiarka nie potrafi go dobrze sczytać i klops. 9401 to oczywiście przekleństwo tych maszyn ale samo czyszczenie luster i lamp - przynajmniej u mnie - nie pomaga.
    Ogólnie to bym się już tych maszyn chętnie pozbył ale C3350 dużo lepsza nie jest a 60 zł za oryginalny toner na 6k kopii jest dość solidnym argumentem żeby się z nimi jeszcze pomęczyć.
    Poza tym łatwo chipami poprzebijać bębny bo z C3350 to wiecznie mam z tym po górkę.
  • Poziom 12  
    To prawda że C35 ma swoje humory ale po uwzględnieniu kosztów eksploatacji (i porównaniu z innymi urządzeniami o podobnych parametrach i możlwościach) łatwo jej je wybaczyć. Niewykluczone że te trzy sytuacje kiedy czyszczenie luster pomogło to tylko zbieg okoliczności połączony z odrobiną szczęścia ale tak mi się trafiło. A w C3350 problemów ze skanerem chyba już nie będzie bo zamiast świetlówki jest listwa diodowa (ale lustra pozostały).