Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor do salonu-ok 49 cali, ok. 2000 zł

26 Gru 2018 22:26 486 7
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie, po świątecznym zastrzyku gotówki najwyższy czas rozejrzeć się za nowym telewizorem i dogonieniem cywilizacji.

Otóż aktualnie posiadam leciwego Samsunga ps43d450a2wxxh, więc domyślam się że cokolwiek kupię szok będzie gigantyczny, niemniej jednak nie chciałbym wyrzucić pieniędzy na coś, z czego po pół roku będę niezadowolony. Fajnie byłoby również gdyby dźwięk był chociaż przyzwoity (sporo Spotify) albo można byłoby podłączyć TV pod wzmacniacz stereo (stary model onkyo 8650)

Telewizor ma stanąć w mini salonie w odległości ok. 2 m od osób oglądających. Miejsca za wiele nie mam (aktualnie telewizor będzie stał, dopiero docelowo będzie wieszany), stąd właściwie 49/50" to już max a i budżet nie powala, więc rozumiem że żaden top to nie będzie. Myślę jednak że przeskok technologiczny i fakt iż w temacie posiadam jedynie podstawowa wiedzę pozwoli znaleźć coś, z czego będę zadowolony. Do rzeczy jednak:

1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? - ok 2 m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? - delikatnie bokiem, myślę że ok 10-20 stopni odchylenia
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? - Samsunga ps43d450a2wxxh
    4. Jaką markę preferujesz? - brak
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? - max 49-50"
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? - kablówka (aktualnie UPC)
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - filmy, ale i sporo sportu
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC?- nie będę grał
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? - tak, głowie netflix, ale również youtube
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? -popołudnia i wieczory, mieszkanie raczej ciemne
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? - nie chciałbym wydać więcej niż 2k

Wstępnie myślałem o samsungu ue49nu7172 lub o lg 50uk6500, ale to tylko luźne pomysły. Będę wdzięczny za każdą radę
  • Poziom 2  
    Coś więcej o nim? Bo cena więcej niż kusząca, ale trochę martwi że to jednak model na 2017 r. (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie pod kątem wsparcia producenta, użytej technologii etc.)

Ewentualnie inne propozycje? Będę wdzięczny za pomoc

Ps: zapomniałem-milym dodatkiem byłby bluetooth (w przyszłości soundbar)
  • Moderator RTV Co kupić
    zapoluj na wyprzedazach na Samsunga 50NU7452 lub pochodny NU74xx.
    Chyba najbardziej wywazony z tanich modeli na 2018 rok.
    LG 50UK6500 też dobry. Technicznie podobne tv. Samsung ładniejszy ;)
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    Dziękuję za wszystkie propozycje. Już właściwie zdecydowałem się na LG, ale jeden problem się pojawił-nie jestem pewien czy TV z racji szerokiego rozstawu nóżek zmieści mi się na szafce (wieszany będzie dopiero za jakiś czas).

Ma ktoś może LG 50uk6500 i mógłby zmierzyć rozstaw? Ewentualne podesłać jakiś link gdzie jest taka informacja, bo przyznam że nie mogę znaleźć...
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    PeroPultusk napisał:
    Dziękuję za wszystkie propozycje. Już właściwie zdecydowałem się na LG, ale jeden problem się pojawił-nie jestem pewien czy TV z racji szerokiego rozstawu nóżek zmieści mi się na szafce (wieszany będzie dopiero za jakiś czas).

Ma ktoś może LG 50uk6500 i mógłby zmierzyć rozstaw? Ewentualne podesłać jakiś link gdzie jest taka informacja, bo przyznam że nie mogę znaleźć...

Jestem posiadaczem tego modelu. Rozstaw nóżek 101 cm. Jakbyś chciał mogę jakieś fotki powysyłać. TV jest naprawdę w porządku