Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Przełączanie WiFi miedzy AP a Routerem

27 Gru 2018 01:44 579 4
 • Poziom 2  
  Witam, mam problem z zasięgiem WiFi w mieszkaniu. Schemat jak na foto:
  Przełączanie WiFi miedzy AP a Routerem
  niebieskie to (na parterze router Huawei H8247HG oraz na piętrze AP TP-Link TL-WA901ND). Czerwony krzyżyk oznacza miejsce w którym występuje problem z zasięgiem.

  Router oraz AP są połączone kablem.
  Router i AP posiadają taki sam SSID, hasło (+rodzaj zabezpieczenia) oraz inny kanał (router 2, AP 12). W routerze DHCP włączone, a w AP DHCP wyłączone.

  Problem polega na tym, że w pokoju zaznaczonym czerwonym krzyżykiem mam praktycznie taki sam zasięg WiFi z routera Huawei jak i z AP TP-Linka i tutaj zaczyna się cała zabawa: laptop, telefon oraz telewizor szaleją, co chwilę zmieniają połączenie WiFi, raz łącza się z routerem Huawei, a raz z AP TP-Link.

  Moje pytanie polega na tym: Czy można jakoś "coś" ustawić tak, aby nie było takiego szaleństwa i żeby te urządzenia co chwilę nie zmieniały urządzenia WiFi z którym się łączą?
 • Specjalista Sieci, Internet
  To klient wybiera sobie AP do którego się łączy. Możesz sobie ustawić inny SSID najwyżej.
 • Poziom 2  
  Widze właśnie, niestety będę musiał chyba tak zrobić bo innego ratunku nie ma, a jakbym dokupił jeszcze jeden taki sam AP i dał w tym pokoju co tak internet świruje, pomogłoby coś?
 • Pomocny post
  Specjalista Sieci, Internet
  Pewnie tak, bo wtedy ten AP miałby najmocniejszy sygnał ale jak dla mnie bezsens, tylko dołoży zakłóceń w paśmie 2,4 i fal elektromagnetycznych, poza tym wtedy popsuje się pewnie w innych miejscach np. w pokoju na lewo od tego z krzyżykiem itd.
 • Poziom 2  
  Zmiana SSID i dwa różne WiFi w domu :)