Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Signum 1.8 b 122km 2003r - nie działa mi tylna wycieraczka.

WujekSignum 27 Gru 2018 11:38 147 4
  • #1 27 Gru 2018 11:38
    WujekSignum
    Poziom 2  

Witam . Mianowicie mam problem z tylna wycieraczką ponieważ mi nie działa. Sprawdzałem bezpiecznik i jest ok i chciałbym sprawdzić przekaźnik ale nie mogę znaleźć jego położenia. Na internecie już siedzę z 3 godziny i nie mogę znaleźć schematów . Gdziekolwiek szukasz to są tylko do vectry c ( i mimo ze to praktycznie ten sam samochód to położenie przekaźników różni się ponieważ ja w bagażniku mam tylko bezpieczniki jak otworze klapkę z lewej strony a vectra ma tam przekaźniki również ) .

Stąd moje pytanie, czy ktoś może ma schemat przekaźników do Opla Signuma 2003r. ? Albo wie gdzie znajduję sie ten przekaźnik ?

0 4
  • #3 27 Gru 2018 12:52
    WujekSignum
    Poziom 2  

Napięcie dochodzi . Po głębszych oględzinach znalazłem "Januszerke" i będę musiał rozebrać silniczek i go reanimować albo kupić inny . Także przyczyna znaleziona.

dodam tylko że przekaźnik znajduje sie gdzieś pod maską ( wjechałem do znajomego do garażu gdzie jest cisza i po próbie włączenia wycieraczki słychać przekaźnik spod maski ale nie wiem który.
    A i ten rysunek wgl nie odpowiada stanu rzeczywistemu ale to tak na marginesie .

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za pomoc .

0
  • Pomocny post
    #4 27 Gru 2018 12:58
    andrzej20001
    Poziom 43  

Zatarł sie na osi. rozbierz i napraw :) da się w 90%

0
  • #5 27 Gru 2018 15:16
    WujekSignum
    Poziom 2  

masz racje zatarł się na osi, żałuje że zdjęcia nie zrobiłem jak wyglądała cała klapa. Normalnie jakby ktoś używał klapy bagażnika jako łyżki w koparce.. tragedia. cały silniczek oblepiony takim drobnym piaskiem co spowodowało zatarcie sie go i uszkodzenie. Mimo czyszczenia nie daje oznak życia (mam zasilacz 12v i pod niego go sprawdzałem ) . Zamówiłem już używkę za 50 zł na allegro :D

0