Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką antenę zewnętrzną kupić ?

27 Gru 2018 12:34 324 17
  • Poziom 4  
    Witam, mam problem otóż mieszkam w małej miejscowości niedaleko Płocka i mój sygnał internetowy nie jest wystarczajacy., Zastanawiam się nad kupnem anteny zewnętrznej. Należę do sieci T Mobile. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)
  • Specjalista Sieci, Internet
    Podaj parametry sygnału i używany sprzęt przynajmniej?
  • Poziom 4  
    Oczywiście, używany sprzęt to tp link DWR-921. A co do parametrów to jakim programem najlepiej sprawdzić?
    A raczej D-Link DWR-921 :) Ten router pokazuje je w przeglądarce gdzieś w statusie.
  • Poziom 4  
    Wydaje mi się, że o to chodziło :D
    Dość słaby sygnał LTE, ale nie wiem jaki BTS bo coś ten Cell ID mi się nie przelicza. Przełóż karte do telefonu i pokaż screena z Network Cell Info to pokaże ENB, do tego zrób speedtest.
  • Poziom 4  
    Jest jakiś inny sposób żeby to zrobić ? Ponieważ wszystkie komórki u mnie obsługują technologie nano SIM a w routerze jest zwykła karta SIM
    Ten szajs z D-linka pokazuje jakieś bzdury w kwestii CID, podaj przynajmniej lokalizacje. Test T-mobile na telefonie android z Network Cell Info można wykonać na dowolnej karcie tego operatora. Zakładka DANE z niej pokaze eNF i ECI BTS-a. Jaka oferta internetowa z T-mobile i jakie problemy z nią?
  • Poziom 4  
    Proszę, podesłać jakieś screeny z tego programu jeszcze ?
    Bardzo slaby sygnał z BTS-a Networks Bielsk na LTE1800NW, jak DL/UL w godzinach 19-22? Na BTS-ie też LTE800 T-mobile i agregacja LTE1800+800. na DWR-921 nie wymusisz konkretnego pasma LTE, LTE1800 ma w T-mobile priorytet przy RSRP-107dBm łączy cię z automatu z tym pasmem. Oczywiście nie obsługuje też LTE-A 1800+800
  • Poziom 4  
    Zależy którego dnia jest ten słaby sygnał, choć przeważnie w godzinach wieczornych internet chodzi najsłabiej. Stąd pytanie opłaca mi się kupować antenę czy to raczej jest wina zapchanego Bts'a ?
    Brak testów DL/UlL z godzin szczytu internetowego, test sygnału LTE za pomocą telefonu wykonaj na zewnątrz, zobaczysz jak poprawa sygnału przełoży się na poprawę prędkości. Przy tych słabych parametrach na LTE1800 router może automatycznie przełączać się na LTE800 z tego BTS-a, z reguły zasięg na tym paśmie jest lepszy.
  • Poziom 4  
    Widać znaczną różnicę pomiędzy zasięgiem i prędkościami w pokoju a tym co jest na zewnątrz. Różnica to około 17 dBm a z prędkościami było różnie raz różnica wynosiła nawet 8mbps a komórka została wystawiona na piętrze dosłownie 1.5 m za okno
    Ty masz pokazać wyniki speedtestów na telefonie z godzin 19-22 bo tylko one coś mówią o obciążeniu sieci. Do tego screeny z NCI na zewnątrz i gdy telefon obok DWR-921.Możliwe ze przy DWR-921 telefon połaczy się na LTE800 z BTS-a Bielsk ale to pokaze NCI.
  • Poziom 4  
    Jaką antenę zewnętrzną kupić ? Jaką antenę zewnętrzną kupić ? Jaką antenę zewnętrzną kupić ?
    -88 dB pomiar z zewnątrz, 2 pozostałe pomiary zostały zrobione tam gdzie stoi router
    W domu router skacze po pasmach LTE, przy RSRP-109dBm korzysta z LTE1800 by za chwilę zejść na LTE800 z RSRP -100dBm. Na którym z pasm są lepsze prędkości. Telefon na zewnątrz loguje się na LTE800, sygnał dobry. w domu na LTE1800 praktycznie nieużywalny a na LTE800 dostateczny. działa zapewne agregacja LTE1800+800 ale na DWR-921 jej nie uruchomisz, nie wymusisz na nim tez samego LTE1800 czy LTE800. Zrób speedtesty na LTE1800( band3) i LTE800( band20).
  • Poziom 4  
    Na jakiej aplikacji ? Mógłbyś podać nazwę ?
    Speedtesty możesz zrobić na np. Speedtest.net Ookla